4. Memorijal Noa Zelić – Plivačima Primorja 112 medalja na četvrtom izdanju međunarodnog plivačkog mitinga u Puli

Primorjaši su ukupno osvojili 112 medalja od čega su 31 zlatnog, 38 srebrnog i 43 brončanog sjaja

Pula – Na 4. memorijalu “Noa Zelić” što se protekle subote održao na novom bazenu u Puli, Primorjaši su nastupili u svim kategorijama natjecanja od mlađih kadeta do seniora. Ukupno su osvojili 112 medalja od čega su 31 zlatnog, 38 srebrnog i 43 brončanog sjaja. Andrej Ivanović pobijedio je u memorijalnoj utrci na 200 slobodno s rezultatom 1:52,02 dok je Marija Maduna osvojila ukupno 2.mjesto u zbroju dva najvrjednija rezultata mitinga.

U kategoriji mlađih kadeta najbrže su bile Klara Morić na 100 prsno i 100 leptir, Hana Knežević na 50 leptir i Natali Nemet na 50 leđno.

U kategoriji kadeta triput je najbrži bio Nikola Zdrilić na 100 slobodno, 100 prsno i 100 leptir, dvaput Vjera Mikić na 50 leptir i 100 slobodno te po jednom Mateo Stipić na 50 slobodno i Mauro Bobanović na 200 slobodno.

Luka Kirinčić najbolji je mlađi junior na 100 leptir dok je Duje Franić triput slavio u kategoriji juniora, mlađih juniora i seniora na 100 prsno, 100 leptir i 100 mješovito. Juniorka Marija Maduna najbrža je bila na 50 i 100 slobodno u konkurenciji juniora, mlađih seniora i seniora.

Senior Andrej Ivanović je osim u utrci na 200 slobodno pobijedio i na 100 slobodno.

U štafetnim utrkama 4 x 50 slobodno Primorjaši su bili najbrži i u muškoj i u ženskoj konkurenciji za koju su plivali Franić, Kirinčić, Toić i Ivanović odnosno Maduna, Ivanović, Mikić A., i Čudina.

Službene rezultate 4. Memorijala Noa Zelić možete pronaći na sljedećem linku.