Atletičari Kvarnera na PH u štafetama osvojili dvije brončane medalje

Atletičari Kvarnera su se iz Zagreba vratili s dvije bronce, koje su osvojene u seniorskoj štafeti 4×200 metara i kadetskoj štafeti 100- 200-300-400 metara.

Zagreb – Protekle je subote u organizaciji AK Agram održano četvrto prvenstvo Hrvatske u štafetama. Na ovom je natjecanju nastupilo gotovo 120 štafeta. Atletičari Kvarnera su se iz Zagreba vratili s dvije bronce, koje su osvojene u seniorskoj štafeti 4×200 metara i kadetskoj štafeti 100-200-300-400 metara. U seniorskoj štafeti 4×200 metara zajedno su do medalje dotrčali juniori i seniori, odnosno Matej Vrban, Erik Sluga, Ivan Vujević i Marino Dotlić koji su za 1:29.17 minuta osvojili broncu. Kadetkinje Helena Pervan, Rori Kezele, Elide Babić i Nicole Milić broncu su osvojile u štafeti 100-200-300-400 metara u kojoj su trčale 2:23.46 minuta.

Uspješna je bila još jedna juniorsko-seniorska kombinacija, ovoga puta u štafeti 1200-400-800-1600 metara u kojoj su trčali Luka Vukelić, Erik Sluga, Dominik Babić i Marino Bloudek, koji su osvojili četvrto mjesto za 10:33.62 minute. Mlađe kadetkinje Lucija Zdrilić, Lea Mišković, Anika Lučić i Mia Ivošević bile su šeste u štafeti 4×60 metara u kojoj su trčale 34.16 sekundi. Cure su u istom sastavu trčale i u štafeti 4×200 metara, koju je započela Mia Ivošević, druga je trčala Lea Mišković, treća Anika Lučić, a za posljednjih 200 metara zadužena je bila Lucija Zdrilić. Utrku su završile za 2:02.61 minuta i zauzele osmo mjesto.

Nažalost, mlađi kadeti Tomas Jurinjak, Matej Ružić, Filip Vrkić i Antonio Kružić bili su diskvalificirani u štafeti 4×60 metara. Matej, Filip i Antonio zajedno s Antonom Prpićem sreće nisu imali niti u štafeti 4×200 metara u kojoj su također diskvalificirani, jednako kao i naši kadeti Sven Karminski, Dino Škrobonja, Jakov Lončar i Antonio Ban u štafeti 100-200-300-400 metara.