Atletičari Kvarnera nastupom u Udinama otvorili dvoransku sezonu

Nastupili su sprinteri i troskokaši, među kojima je prvo mjesto i prvu medalju za Kvarner osvojila Ema Bacalja skokom od 11,30 metara

Udine – Atletičari Kvarnera otvorili su dvoranski dio sezone na mitingu u Udinama, koji im je poslužio kao kontrolno natjecanje uoči prvog pravog ispita, mlađeseniorskog prvenstva Hrvatske u subotu u Zagrebu. Nastupili su sprinteri i troskokaši, među kojima je prvo mjesto i prvu medalju za Kvarner osvojila Ema Bacalja skokom od 11,30 metara, Nikola Jelaš osvojio je drugo mjesto sa 13,98 metara, a Anđela Šušnjar bila je deveta skokom od 9,68 metara.

Među sprinterima je očekivano najviše pokazala Klara Barnjak, koja je osvojila sedmo mjesto u utrci na 60 metara. U kvalifikacijama je trčala 8.12 sekundi, u finalu je bila tri stotinke brža. Na 60 metara su trčali i Ivan Ostojić (8.04), kao i Patrik Mohorovičić (8.28) i Matej Mohorovičić (8.44), kojima je ovo bilo prvo međunarodno natjecanje.