Atletičari Kvarnera uspješni na PH za mlađe juniore i juniorke – Vuletić zlatni i srebrni, Laura Delač viceprvakinja

Ivan Vuletić osvojio je prvo mjesto na utrci na 2000 metara sa zaprekama, te drugo mjesto u utrci na 3000 metara. Laura Delač u bacanju diska osvojila je drugo mjesto.

Rijeka – Proteklog je vikenda na Kantridi u organizaciji AK Kvarner održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke. To je ujedno bilo i zadnje državno prvenstvo u prvom dijelu sezone jer sada slijede međunarodna natjecanja.

Predstavnici Kvarnera na ovom su natjecanju osvojili tri medalje. Ivan Vuletić se okitio naslovom državno prvaka u utrci na 2000 metara sa zaprekama istrčavši rezultat 6:18.36 minuta, čime je uvjerljivo osvojio prvo mjesto. Vuletić je osvojio još jednu medalju, i to srebro u utrci na 3.000 metara u kojoj je trčao 9:21.45 minuta. Treću medalju za AK Kvarner na ovom je natjecanju osvojila Laura Delač. Laura je postala je viceprvakinja Hrvatske u bacanju diska s hicem od 34,36 metara iz druge serije. Laura je imala četiri uspješna hica, prvi od 30,86 metara, srebrni od 34,36 metara, pa 31,80 metara iz četvrtog pokušaja, nakon čega je u petoj seriji disk bacila 33,10 metara.

Najuspješnija, što se tiče broja naslova prvakinje Hrvatske, bila je kao i prije tjedan dana, Josipa Cecić (ASK Split) s četiri naslova prvaka države (200 m, 400 m i u štafetama 4×100 m i 100-200-300-400 m).

Kompletne rezultate natjecanja možete pronaći na sljedećem linku.