Debakl u drugom poluvremenu u Osijeku – Rijeka prokockala pobjedu

Arhiva

Riječani su imali vodstvo od 2:0 na poluvremenu utakmice u Gradskom vrtu, ali se Osijek potpuno vratio u posljednjih 25 minuta kad su zabijali Marić, Lopa i Žaper.

Osijek – Tri gola u mreži Rijeke u drugom poluvremenu obilježili su današnji susret između Osijeka i Rijeke. I dok je prvo poluvrijeme Rijeka igrala dobro, drugo poluvrijeme definitivno je obilježila najgora igra Riječana. Igrala se 87. minuta utakmice. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru Rijeke i nekoliko odbijanja lopte, Žaper je ostao sam pred golom i zatresao mrežu – 3:2.

Bila je to točka na “i” velikog preokreta Osijeka u utakmici koja je nakon 45 minuta izgledala izgubljeno za domaćina. Osijek je ujedno nastavio sjajan niz od 274 dana i 14 utakmica bez poraza na domaćem terenu.

A sve je moglo biti bitno drugačije, prvih 45 minuta nisu davale nikakvu naznaku da domaćin može ozbiljnije zaprijetiti Rijeci. Igrala se 37. minuta kada je Halilović sjajnom loptom izbacio Lončara koji se sjurio sam prema golu Osijeka. Lončar je prebacio istrčalog vratara Ivušića, a Čolak samo gurnuo loptu u praznu mrežu – 0:1. Bila je to samo potvrda odlične igre Rijeke kojoj je nedostajalo samo malo mirnoće u završnici u prvom dijelu da već i ranije stigne do vodstva. U 11. minuti Kvržić je odlično ubacio pred gol, ali Čolak je promašio loptu, a Ivušić izbio. Pokušaji Mancea (11′) i Lope (18′) nisu donijeli previše problema obrani Rijeke.

U 20. minuti Andrijašević i Lončar otvorili su priliku za Čolaka čiji je udarac završio na vratnici, a pomoćni sudac označio je zaleđe. Udarac Lepinjice s 20 metara (23′) i pokušaj glavom Čolaka (30′) navijestili su zanimljivu završnicu prvog poluvremena. Nakon vodećeg pogotka Rijeke, Osijek je stvorio dvije odlične prilike. Prvo su u 40. minuti Talys i Pilj otvorili su priliku za Marića koji je primio loptu unutar kaznenog prostora i odlično pucao, a Prskalo je sjajnom reakcijom spasio svoju mrežu!

Samo minutu kasnije Silva je odlično potegnuo na rubu kaznenog prostora, a udarac je “očešao” vratnicu. I kada se činilo da će Rijeka na poluvrijeme otići s golom prednosti, stigao je novi hladan tuš za domaćina. Nakon ubačaja iz kuta Župarić je bio najviši i poentirao glavom – 0:2! Osijek je u nastavku krenuo na sve ili ništa. Unatoč pritisku na otvaranju drugog dijela, Rijeka je imala priliku kada je udarac Čolaka (62′) glavom otišao iznad grede.  I onda je počeo povratak. U 65. minuti Mbakogu je pucao s ruba kaznenog prostora, Marić se zavukao iza leđa obrane Rijeke i poentirao – 1:2. Kvržić je imao dobru priliku u 73. minuti, ali Ivušić je bio na mjestu. U 79. minuti Talys je ubacio s lijeve strane, Lopa odlično pogodio glavom i lopta je od grede završila u mreži – 2:2.

Samo pet minuta kasnije Prskalo je sjajnom reakcijom nakon udarca Ndockyta sačuvao mrežu, ali Osijek je u završnici ipak uspio naplatiti dominaciju i doći do važna tri boda.

Hrvatski telekom 1. liga, 14. kolo
Osijek – Rijeka 3:2
Stadion Gradski vrt
Gledatelja 3550
Sudac: Fran Jović (Zagreb)
Strijelci: 0:1 Čolak (37′), 0:2 Župarić (45′), 1:2 Marić (65′), 2:2 Lopa (79′), 3:2 Žaper (87′)
Žuti kartoni: Majstorović, Mbakogu (Osijek), Gorgon, Lepinjica, Andrijašević, Lončar (Rijeka).
Osijek: Ivušić, Almeida, Tomelin (od 46′ Ndockyt), Majstorović, Mance (od 63′ Mbakogu), Lopa, Alves, Žaper, Marić, Pilj (od 90′ Lončar), Šutalo.
Rijeka: Prskalo, Kvržić, Župarić, Punčec, Tomečak, Halilović, Lepinjica, Gorgon, Andrijašević (od 68′ Murić), Lončar, Čolak (od 79′ Puljić).