Derbi bez pobjednika – Rijeka odličnom igrom ‘izvukla’ neriješen rezultat na Maksimiru

Nogometaši Rijeke osvojili su vrijedan bod (1:1) na gostovanju kod Dinama u šestom kolu Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je odigrala odličnu utakmicu, te je stigla do remija koji ju je ostavio u igru za vrh ljestvice.

Zagreb – Desetorica igrača Rijeke ostala su nakon posljednjeg sučeva zvižduka na nogometnom stadionu u Maksimiru, s punim pravom zadovoljni što su dobrom obranom i kvalitetnim napadom osigurali pozitivan rezultat. Utakmica je završila neriješenim rezultatom, uz po jedan pogodak svake ekipe, a njen kraj nije dočekao riječki strijelac Momčilo Raspopović koji je isključen nakon prekršaja nad Gavranovićem i zarađenog drugog žutog kartona.

U prvih dvadesetak minuta jedinu priliku na utakmici imao je Dinamo. Hajrović je proigrao Gavranovića koji je potegnuo volej iz prve neometan na 15 metara, ali lopta je otišla iznad grede.

U 26. minuti Leovac je ubacio s lijeve strane, Gavranović primio loptu i pucao iz okreta, ali njegov udarac je blokiran. Lopta se odbila do Olma koji je pokušao s 18 metara, ali Punčec je glavom izbio loptu.

Rijeka je bila blizu golu u 26. minuti. Acosty je pobjegao po desnoj strani, suci su pustili akciju iako je pomoćnik dignuo zastavicu. Acosty je prebacio istrčalog Livakovića, a braniči Dinama izbio je loptu s crte.

I kada nije išlo iz uigranih akcija Dinamo je s(p)retno zabio. Nakon ubačaja s desne strane, Escoval je skrenuo loptu glavom taman da je Sluga ne uspije uhvatiti. Vratar Rijeke ispružio se, ali nije uspio dohvatiti loptu, koja se odbila od vratnice ravno na nogu Gavranoviću – 1:0.

Nakon primljenog gola Rijeka je zaigrala odlučnije, a nagrada je stigla u 38. minuti. Rijeka je u već nekoliko navrata kružila oko gola Dinama, u 38. minuti Raspopović je potegnuo, te uz pomoć Leovca kojega je lopta okrznula, sjajnim pogotkom matirao Livakovića – 1:1.

Do kraja prvog poluvremena obje ekipe imale su po jednu priliku i to u 44. minuti. Prvo je Gavranović odnio loptu ispred Punčeca i ubacio. Nastala je gužva u kaznenom prostoru Rijeke, ali Olmov udarac je blokiran.

Na drugoj strani Lončar je potegnuo s dvadesetak metara i Livaković je sjajnom intervencijom sačuvao mrežu.

Dinamo je prvi zaprijetio u nastavku. U 56. minuti Bilaver je ostao sam na drugoj vratnici, ali njegov udarac glavom obranio je Sluga. Minutu kasnije Kadzior je opasno pucao s ruba kaznenog prostora, ali Sluga je i ovoga puta sačuvao mrežu.

U 62, minuti Gorgon je potegnuo iz slobodno udarca s 35 metara, lopta je nezgodno padala pred gol Dinama, ali Livaković je bio siguran.

Deset minuta kasnije nova prilika za domaćina. Stojanović je oštro ubacio s desne strane, Gavranović je skrenu loptu koja je prošla uz vratnicu.