Dinamo zaustavio Rijeku u polufinalu Kupa

Rijekin zadatak u nastavku postao je puno teži kada je Bradarić u 47. minuti zaradio drugi žuti karton. Dinamo nije znao iskoristiti brojčanu prednost. Dapače, Rijeka je bila više nego ravnopravan suparnik i da je bilo malo više koncentracije u završnici nekih akcija, bijeli su mogli i do izjednačenja.

Zagreb – Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Dinama (0:3) u utakmici polufinala Kupa Hrvatske. Rijeka je na Maksimiru dobro parirala domaćinu, čak je s igračem manje uspijevala prijetiti Dinamu, ali na kraju nije bilo dovoljno snage za povratak.

Dinamo je krenuo jako u utakmicu i već u trećoj minuti malo je nedostajalo da stigne do pogotka. Olmo je izveo korner, Rrahmani je bio najviši i greda je spasila Rijeku!

Bijeli su odmah odgovorili, jednu brzu kontru okončao je Leovac neugodnim udarcem kojega je Zagorac, uz određene poteškoće, uspio iskontrolirati.

Već u šestoj minuti nova prilika za modre. Hajrović je povukao kontru, lopta je došla do Soudanija koji je pucao s 18 metara, ali lopta je otišla pored gola.

I onda je, nakon još nekoliko pokušaja Dinama, stigao pogodak.

Olmo je povukao kontru i odigrao za Gavranovića. Uslijedio je ubačaj, a Hajrović je ostao sam i poentirao – 1:0.

U 26. minuti Grahovac je pokušao s 20 metara, ali nije bilo preciznosti. Novi detalj uslijedio je u 37. minuti kada je Heber izbio sam pred vratara Zagorca, ali pomoćni sudac označio je zaleđe.

I onda je uslijedio period bez prilika na obje strane. Tek u 42. minuti ponovo je prijetio Dinamo. Sosa je ubacio s lijevog boka, a Soudanijev udarac glavom otišao je pored gola.

U 66. minuti Heber je iščeprkao jednu loptu i krenuo u kontru, odigrao za Puljića koji je proslijedio Acostyju, koji je previše čekao i propala je prilika.

U 71. minuti, nakon kontakta Acostyja i Perića, sudac Zebec nije dosudio prekršaj za Rijeku, već je napadaču Rijeke dodijelio opomenu.

Nada koja je tinjala nestala je u 80. minuti kada je Čorić izbacio Soudanija i poentirao – 2:0.

Samo dvije minute kasnije Čorić je pobjegao, i nakon oklijevanja obrane Rijeke, uspio skrenuti loptu koja je prevarila Slugu – 3:0.