Dok seniori gube, mlađi uzrasti ‘rasturaju’ – Pioniri i kadeti Rijeke ostvarili dvostruku pobjedu nad Lokomotivom

Arhiva Torpedo media

Pobjeda kadeta je tim važnija kada se uzme u obzir da je Rijeka drugo poluvrijeme igrala s igračem manje nakon isključenja Kovačevića u 45. minuti.

Rijeka – Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Lokomotivu na gostovanju (0:1) u utakmici 11. kola Prve HNL. Bijeli su tako stigli do vrijedne pobjede na uvijek neugodnom gostovanju, a trenutak odluke dogodio se u 48. minuti. Šerifović je primio loptu na desnoj strani i dijagonalom proigrao Srdoča koji je izbio sam pred vratara Lokomotive i poentirao – 0:1.

Nažalost, kod postizanju gola došlo je do kontakta vratara i Srdoča, a igrač Rijeke je zbog teže ozljede morao napustiti igru. Rijeka je u prvom dijelu imala još dvije prilike preko Srdoča, ali nije uspjela poentirati. Ipak, u drugom dijelu bijeli su neutralizirali sve pokušaje Lokomotive i zasluženo odnijeli tri boda.

Protiv Lokomotive slavili su i kadeti, u utakmici s nešto više golova, koja je završila rezultatom 1:2 za „bijele“. Rijeka je na teškom gostovanju stigla do vrijedne pobjede preskočivši lokose na trećem mjestu.

Pobjeda je tim važnija kada se uzme u obzir da je Rijeka drugo poluvrijeme igrala s igračem manje nakon isključenja Kovačevića u 45. minuti.

Lokomotiva je povela u 19. minuti golom Batura u 19. minuti. Rijeka je izjednačila u 39. minuti, Simčić je ubacio, a Valjan poentirao – 1:1. Rijeka je do pogotka vrijednog tri boda stigla u 47. minuti. Frigan je  ubacio, a Babić poentirao za vrijednu pobjedu – 1:2.