FOTO Košarkašice FSV-a pobjedom nad Jabukom iz Zaprešića napravile pretposljednji korak na putu prema Prvoj ligi

Igračice Marina Miljaljevića su na domaćem parketu dvorane Dinko Lukarić na Kozali vrlo dobrom igrom i novom pobjedom došle na korak do plasmana u najviši rang domaće ženske košarke.

Rijeka – Košarkašice FSV-a u današnjem su susretu 5. kola Lige za prvaka Druge ženske lige i popunu Prve ženske lige pobijedili momčad Jabuke iz Zaprešića rezultatom 83:35 (15:13, 33:7, 20:7, 15:8). Igračice Marina Miljaljevića su na domaćem parketu dvorane Dinko Lukarić na Kozali vrlo dobrom igrom došle na korak do plasmana u najviši rang domaće ženske košarke.

Prva četvrtina protekla je u međusobnom ispitivanju snaga i isprekidanoj igri s dosta tehničkih pogrešaka. U drugoj su se četvrtini domaće igračice oslobodile pritiska i ostvarile veću rezultatsku prednost te se na veliki odmor otišlo rezultatom 48:20. Do kraja utakmice igračice FSV-a su koncentriranom i angažiranom igrom konstantno povećavale prednost, te su na kraju zasluženo pobijedile rezultatom 83:35.

U domaćim redovima najviše su se istakle Josipa Tuftan (13 koševa i 9 skokova) i Anja Perko (12 koševa i 5 skoka). U redovima Jabuke iz Zaprešića najefikasnije su bile Stela Galušić (8 koševa i 3 skoka) i Iva Katić (7 koševa i 7 skokova).

Prije početka utakmice kadetkinjama FSV-a uručene su medalje za osvojeno regionalno prvenstvo. U poluvremenu utakmice kratku demonstraciju košarke u kolicima izveli su članovi KKOI Kostrena.

Do kraja natjecanja u Ligi za prvaka ostalo je još jedno kolo u kojem će FSV gostovati u Splitu protiv momčadi Košarkaške akademije Žana Lelas. Ukoliko u Splitu ne izgube s više od 19 koševa razlike košarkašice FSV-a će se direktno plasirati u Prvu žensku ligu.

Kako je to danas izgledalo u Dvorani Dinko Lukarić na Kozali pogledajte na priloženim fotografijama.