FOTO Skupo plaćena pobjeda – Rijeka nadvladala Istru, ali se ozlijedili Gorgon i Punčec

Arhiva Torpedo media

Usprkos pobjedi, Riječani ovu utakmicu neće pamtiti po dobrome – početkom prvog poluvremena ozlijedio se Roberto Punčec, a početkom drugog zbog ozlijede teren je morao napustiti i Gorgon.

Rijeka – Učkarski derbi donio je HNK Rijeci prvu ovogodišnju pobjedu na Rujevici, rezultatom 2:0 poražena je Istra 1961. Pred dobro popunjenim tribinama riječkog stadiona „pali“ su susjedi iz Pule – Istra 1961 pružila je solidan otpor, stvorila i nekoliko pristojnih akcija, ali nije uspjela ugroziti pobjedu domaćina.

Hladan tuš za Riječane stigao je početkom utakmice. U 12. minuti ozlijedio se Roberto Punčec – nezgodno je doskočio nakon kontakta s Komšićem i morao je napustiti travnjak, na kojem ga je zamijenio Darko Velkovski.

Usprkos tome, Riječani su ostali dobro posloženi na terenu, a u napadu je dominirao Alexander Gorgon koji je u 17. minuti udarac s 18 metara poslao u protivnički blok, a dvije minute kasnije pokušaj glavom obranio je gostujući vratar Čandrić. Desetak minuta kasnije u dvije se akcije našao Acosty – u 28. nije uspio pogoditi vrata nakon dobre kombinacije Gorgona i Mamića, a u 29. se našao u ulozi dodavača. Smirio je dugu loptu, ostavio je za Puljića koji je odlično povukao iz prve, ali vratnica je spasila Istru. Lopta se odbila od leđa vratara Istre i ostala u terenu.

U trenutku kada se činilo da će se na odmor otići bez pogodaka, mrežu gostiju zatresao je ponajbolji igrač Rijeke u prvom poluvremenu. Murić je ubacio iz kornera, Gorgon je bio najviši za vodstvo domaćina.

Nažalost, već početkom drugog dijela i Gorgon se ozlijedio, na terenu ga je zamijenio Tibor Halilović, a u zadnjih pola sata Istra 1961 krenula je nešto agresivnije prema golu Riječana, ali bez ozbiljnih prijetnji za Slugu. Iznimka je bila 80. minuta kada su vrata Riječana spasili odlični refleksi njihova golmana – Obeng je sjajno pucao s ruba kaznenog prostora, a Sluga je odličnom intervencijom spasio mrežu.

Kao što je krajem prvog poluvremena poentirao Gorgon, tako je u završnici utakmice zabio Murić, baš u trenutku kada se činilo da se rezultat neće mijenjati – u 2. minuti sučeve nadoknade, na ubačaj Halilovića.

Skupo Plaćena Pobjeda – Rijeka Nadvladala Istru, Ali Se Ozlijedili Gorgon I Punčec

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank