FOTO/VIDEO Fantastična atmosfera i visoka pobjeda protiv Maribora obilježila Povratak na Kantridu

Nakon tri godine i mjesec dana nogometaši Rijeke ponovo su istrčali pod legendarne stijene. Četiri video priloga s Kantride pogledajte u nastavku teksta, a fotogaleriju koju ćemo uskoro proširiti na ovom linku

Rijeka – Fantastična atmosfera obilježila je prijateljski susret između Rijeke i Maribora, a spektakularno navijanje pod mitskim stijenama Kantride podsjetilo je na najveće dane u dugogodišnjoj povijesti riječkog stadiona. Momčad Matjaža Keka vodi s velikih 4:0 u prvom poluvremenu golovima Jakova Puljića, Alexandera Gorgona, Antonija Čolaka i Hebera u sjajnoj atmosferi na kultnom stadionu.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Maribor 4:0 u pripremnoj utakmici odigranoj na stadionu Kantrida. Nakon više od tri godine i posljednjeg ogleda protiv Slaven Belupa, bijeli su se vratili po povijesne stijene nadigravši slovenskog prvoligaša u sjajnoj atmosferi.

Uoči utakmice Marijan Jantoljak i Milan Radović podignuli su na jarbol zastavu Rijeke, položen je vijenac kod spomenika ispod stijena Stadiona Kantrida u znak sjećanja na navijače stradale u domovinskom ratu. Sve kao uvertira za sjajnu nogometnu predstavu i 60. minutu kada je na zapadu uslijedila bakljada.

Na travnjaku u niti jednom trenutku nije došlo u pitanje tko je bolja momčad. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu.

U 11. minuti Ivković je srušio Raspopovića, a glavni sudac Bebek pokazao je na bijelu točku. Puljić je preuzeo odgovornost – 1:0.

Drugi gol stigao je u 30. minuti za novu erupciju oduševljenja na tribinama. Kvržić je gurnuo loptu za Čolaka koji je oštro ubacio, a Gorgon zatresao mrežu – 2:0.

Odlično prvo poluvrijeme lijepim pogotkom s dvadesetak metara zaključio je Antonio Čolak – 3:0.

U 53. minuti u igru je Matjaž Kek napravio je čak tri izmjene, trebalo je pričekali samo nešto više od trideset sekundi, a Heber je zatresao mrežu (4:0) proslavivši gol pod zapadnom tribinom.

Šezdeseta minuta donijela je bakljadu koja je podignula na noge cijeli stadion.  Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, ali atmosfera na tribinama nije jenjavala ni nakon posljednjeg sučeva zvižduka.

Brojni navijači nadaju se da ovo nije zbogom Kantridi, već doviđenja do nekog novog susreta…

Rijeka – Maribor 4:0
Stadion Kantrida
Gledatelja: 10.000
Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).
Strijelci: 1:0 Puljić (11′-11m), 2:0 Gorgon (30′), 3:0 Čolak (40′), 4:0 Heber (54′).

RIJEKA: Prskalo, Punčec (od 53′ Župarić), Kvržić (od 53′ Acosty), Grahovac, Čolak (od 87′ H. Smolčić), Pavelić, Gorgon (od 53′ Heber), Puljić (od 70′ Pavičić), Escoval, Raspopović, Capan (od 65′ Čanađija).

MARIBOR: Cotman, Vrhovac, Pihler, Creteu, Hotić (od 87′ Štor), Vršić (od 46′ Ahmedi), Mešanović, Viler, Ivković (od 58′ Rajčević), Uskoković (od 76′ Doumbia), Felipe (od 46′ Bajde).