FOTO, VIDEO Nogometaši Rijeke s pet golova Interu čestitali Armadi rođendan @ Rujevica

Video rođendanske koreografije i veliku fotogaleriju koju ćemo uspkoro nadopuniti pogledajte u nastavku teksta…

Armada slavi

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Inter 5:1 u utakmici 34. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je slavljem na Rujevici stigla na četiri boda zaostatka za Dinamom dva kola prije kraja prvenstva.

Rijeka je već u drugoj minuti slomila Inter. Bosec se poskliznuo u pokušaju da jednu loptu vrati vrataru Mamiću, Gorgon je iskoristio dar, sjurio se prema golu i poentirao – 1:0.

Nakon pogotka trebalo je čekati do 16. minute za novu prijetnju Rijeke. Nakon ubačaja s desne strane loše je reagirala obrana Intera, ali Puljić nije iskoristio veliku priliku i poslao je loptu preko grede.

Puljić je bio u glavnoj ulozi i u 20. minuti, ali udarac s ruba kaznenog prostora išao je ravno u ruke vrataru Mamiću.

Pioniri

Inter je u tom periodu u nekoliko navrata stigao pred gol Rijeke, ali jedinu priliku imao je u 25. minuti. utakmice. Rak je primio loptu na rubu kaznenog prostora, lijepim prodorom riješio pratnje dvojice riječkih igrača, ali udarac je otišao malo pored vratnice.

Na drugoj strani u glavnoj ulozi ponovo je bio Jakov Puljić, ali udarac glavom išao je ravno u ruke vrataru Mrmiću.

I onda je stigao drugi pogodak. Raspopović je odigrao za Pavičića koji je primio loptu na desnoj strani kaznenog prostora. Uslijedio je ubačaj kojega je Acosty pospremio u mrežu – 2:0.

Rijeka je dobro krenula u nastavak, ali pokušaj Gorgona (47′) je blokiran, dok samo minutu kasnije braniči Intera uspjeli su presjeći Pavičićevo dodavanje za Gorgona.

Inter se probudio u 50. minuti. Punčec je pokušao izbiti loptu koja je pogodila Rešetara i odbila se prema golu Rijeke. Nogometaš Intera potegnuo je s 18 metara, a lopta je prošla pored vratnice.

Zuta u akciji

I onda je u 59. minuti stigao treći gol Rijeke. Acosty je odigrao za Puljića, koji je ostao sam u kaznenom prostoru Intera i odmjerenim udarcem matirao vratara Mrmića – 3:0.

U 73. minuti Postonjski je odnio rukom loptu na dvadesetak metara od gola. Armada je počela skandirati da Zuta izvede slobodan udarac. Švedski internacionalac preuzeo je odgovornost i sjajnim udarcem zatresao mrežu – 4:0.

Peti gol stigao je u 78. minuti. Bojinov je sjajno podvalio loptu za Kvržića koji nije propustio poentirati u sjajnoj poziciji – 5:0.

U 89. minuti Prenga je bio najviši u skoku, a Blažević samo dotaknuo loptu za 5:1.

Također, prije početka utakmice Rijeka – Inter, polaznici Škole nogometa Rijeka na travnjaku su izašli s transparentom “Sve za našu djecu”.

HNK Rijeka se tako pridružio humanitarnoj akciji čiji je cilj izgradnja senzorne sobe za slijepu i slabovidnu djecu u Osnovnoj školi Pećine.

U akciji možete sudjelovati pozivom na broj 0609009 i tako donirati pet kuna po pozivu ili uplatom na službeni račun akcije “Sve za našu djecu”.

Ujedno, pozivamo vas sve da nam se pridružite na velikom humanitarnom koncertu na Trgu Riječke rezolucije u četvrtak 10. svibnja koji će početi u 17.30 sati.

Hrvatski telekom 1. liga, 34. kolo

Rijeka – Inter Zaprešić 5:1
Stadion HNK Rijeka
Sudac: Ivan Vučković (Zagreb)
Strijelci: 1:0 Gorgon (2′), 2:0 Acosty (39′), 3:0 Puljić (59′), 4:0 Zuta (73′), 5:0 Kvržić (78′), 5:1 Blažević (89′)
Žuti karton: Grahovac (Rijeka).
Rijeka: Sluga, Raspopović, Župarić, Punčec, Zuta, Grahovac, Bradarić, Acosty (od 67′ Kvržić), Pavičić (od 74′ Bojinov), Gorgon (od 74′ Čolak), Puljić.
Inter Zaprešić: Mrmić, Mamić, Komorski, Postonjski (od 72′ Obeng), Vukčević (od 80′ Blažević), Prenga, Šarić, Bosec, Rak, Mazalović, Rešetar (od 60′ Šlogar).