Goran Grdenić prvak Hrvatske u maratonu, Kvarneru titula u ekipnoj konkurenciji

Atletičari Kvarnera Goran Grdenić i ekipa riječkog kluba u sastavu Goran Grdenić, Alen Matovina i Zoran Žilić prvaci su Hrvatske u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji

Zagreb – Jučer je u Zagrebu u sklopu 28. Zagrebačkog maratona održano pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske. U konkurenciji seniora titulu državnog prvaka osvojio je Goran Grdenić, član AK Kvarner s novim osobnim rekordom 2:24:28, drugo je mjesto pripalo Robertu Radojkoviću, a treće Ivanu Buliću. Grdenić je potvrdio ulogu favorita i osvojio zlatnu medalju na prvenstvu Hrvatske za te je pritom ostvario deseti najbolji rezultat svih vremena u Hrvatskoj. Koliko je dobar njegov rezultat govori da je u ukupnom poretku osvojio odlično četvrto mjesto. U ženskoj konkurenciji PH prvo mjesto je osvojila Nikolina Šustić Stanković, druga je bila Ana Štefulj, dok je treće mjesto osvojila Veronika Jurišić.

U konkurenciji za ekipno PH kod seniora naslov ekipnog prvaka Hrvatske osvojio je AK Kvarner u ukupnom vremenu 8:00:08, drugo mjesto pripalo je AK Sljeme (8:24:08), dok je treće mjesto pripalo AK Dubrovnik (8:28:40). Kod seniorki najbolje su bile maratonke AK Sljeme s ukupnim vremenom 8:48:30, drugi je bio AK Dubrovnik (9:39:55), a treći MK Festina Lente (10:18:42). Pobjedničku ekipu Kvarnera činili su Goran Grdenić, Alen Matovina i Zoran Žilić.

Ukupno je na 28. zagrebačkom maratonu nastupilo oko 4500 trkača i trkačica u maratonu, polumaratonu, 10 km i u štafetama. Pobjednik maratona u muškoj konkurenciji je Kenijac Wycliffe Kipkorir Biwot sa 2:19:48, a u ženskoj Kenijka Rebecca Korir sa 2:35:51. U polumaratonu pobjednik u muškoj konkurenciji bio je Kenijac Paul Tiongik s novim rekordom staze 1:01:46, a u ženskoj konkurenciji pobijedila je još jedna Kenijka Ruth Nundu Mbatha sa 1:11:50. Po prvi put održana je i utrka na 10 km za građane gdje su pobijedili Dino Bošnjak u muškoj (30:56) i Bojana Bjeljac u ženskoj konkurenciji (34:15).