HNK Rijeka: Juniori remizirali s Dinamom, pioniri pobijedili a kadeti izgubili od Osijeka

Rijeka, Zagreb – Proteklog su vikenda svoje prvenstvene utakmice odigrale mlađe kategorije HNK Rijeka. Juniori su u sklopu 6. kola HNL-a gostovali u Maksimiru gdje su igrali protiv Dinama, dok su kadeti i stariji pioniri na igralištu Robert Komen ugostili vršnjake NK Osijek.

Juniori Rijeke su na zahtjevnom gostovanju protiv Dinama izborili remi i osvojili vrijedan bod. U zanimljivoj i agresivnoj utakmici juniori Rijeke uspjeli su ostati neporaženi te su time na prvenstvenoj ljestvici ostali na drugom mjestu s istim brojem bodova kao vodeći Hajduk. Domaći su u vodstvo došli u 43. minuti kada je na asistenciju Radonje pogodak za 1:0 postigao Pavlak. U 63. je minuti priliku za povećanje vodstva propustio Kim kada je iz neposredne blizine umjesto gola pogodio gredu. Riječani su do vrijednog boda stigli u 90. minuti golom iz kaznenog udarca. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Denis Bušnja čiji je pogodak neutralizirao Dinamovu prednost i Riječanima donio itekako vrijedan bod.

Kadeti Rijeke su sklopu 7. kola HNL-a ugostili vršnjake Osijeka. Neizvjesna utakmica dvaju podjednakih protivnika odlučena je u 53. minuti. Svrzlić je povukao kontru, pretrčao pola igrališta i lijepo poslužio Branštetera koji je snažnim udarcem zabio za 0:1 što je ujedno ostao i konačan rezultat utakmice.

Stariji su pioniri Rijeke u drugom djelu dvostrukog ogleda s Osijekom prošli puno bolje. U utakmici 7. kola HNL-a domaći su nogometaši slavili rezultatom 3:2. Rijeka je povela u završnici prvog poluvremena. Rijeka je povela golom Buića u 33. minuti. Autogolom gostiju nakon akcije Buljanovića i Gajzlera, domaći povećavaju prednost na 2:0. U 49. minuti tračak nade za Osijek donosi Verhas golom za 2:1. Potvrda domaće pobjede stigla je u 64. minuti kada je drugim golom na utakmici sudbinu gostiju zapečatio Buić. Do kraja utakmice gosti uspijevaju postići utješan pogodak za 3:2. Nakon gužve u kaznenom prostoru Manestar u pokušaju ispucavanja lopte greškom pogađa vratara Tanjića od koga se lopta odbija u domaći gol za konačni rezultat 3:2.