Juniori Rijeke pobijedili Istru 1961

U trećem međusobnom ogledu ove sezone, bijeli su stigli do prve pobjede upisavši ukupno treće slavlje u drugom dijelu sezone

Pula – Juniori Rijeke pobijedili su Istru 1961 3:1 u utakmici 18. kola Prve HNL. U trećem međusobnom ogledu ove sezone, bijeli su stigli do prve pobjede upisavši ukupno treće slavlje u drugom dijelu sezone.

Igrala se 77. minuta kada je Jakov Pintarić izveo slobodan udarac s ruba kaznenog prostora, vratar Istre kratko je odbio loptu, Ivan Lozić je natrčao i poentirao – 1:2.

Bio je to trenutak koji je prelomio utakmicu u trenucima u kojima je Rijeka bila kvalitetniji suparnik tražeći pogodak vrijedan tri boda. Sedam minuta kasnije Jelavić je lijepo prošao po lijevoj strani pogodivši za 1:3.

Rijeka je bila bolja na otvaranju utakmice, ali tek u završnici prvog dijela uspjeli su naplatiti bolju igru. S druge strane Perić-Komšić, inače član prve postave Istra 1961, bio je glavna uzdanica domaćina.

U 42. minuti Rijeka je povukla kontru, Biškupović je ušao u kazneni prostor, Burić ga je srušio i sudac Vidulin pokazao je na bijelu točku. Pintarić je bio siguran – 0:1.

Istra 1961 uspjela je izjednačiti u nastavku kada je Rosić lijepo pogodio s dvadesetak metara – 1:1. Domaćin je nakon pogotka imao još jednu priliku, ali vratar Ivor Pandur sjajnom je reakcijom sačuvao svoju mrežu. Rijeka je uspjela povezati konce u drugom poluvremenu i stići do vrijedne pobjede.

Juniori Rijeke u idućoj utakmici dočekuju Varaždin u srijedu 20. ožujka (kamp HNK Rijeka, 13 sati) u zaostaloj utakmici 17. kola Prve HNL.