Juniori Rijeke podijelili bodove s vršnjacima Varaždina

Juniori Rijeke se nakon 13 odigranih kola nalaze na 8 mjestu prvenstvene ljestvice

Rijeka – Juniori Rijeke remizirali su protiv Varaždina 1:1 u zaostaloj utakmici 10. kola Prve HNL. Bio je to prvi remi bijelih ove sezone u prvenstvu.

U 3. minuti Antanasković je ubacio s lijeve strane pred gol, Vuk je bio brži od vratara Bratuše, ali lopta je otišla pored gola. U tom trenutku došlo je do kontakta Vuka i vratara Varaždina, ali sudac Linić pustio je igru. Varaždin je prijetio u 10. minuti. Nakon slobodnog udarca koji je završio u živom zidu, lopta je došla do Kuqija koji je snažno potegnuo, ali Pandur je bio spreman. Iako su obje ekipe tražile put prema golu, prvo poluvrijeme nije ponudilo previše prilika. U 26. minuti Antanasković je ponovo ubacio s lijeve strane, Bilić je dobio u srcu kaznenog prostora, ali slab udarac bio je lak plijen za vratara Varaždina. Tri minute kasnije gosti su poveli. Kanceljak se u punom sprintu sjurio prema golu kroz riječku obranu i preciznim udarcem lijevom nogom pogodio suprotan kut – 0:1. Samo minutu kasnije Kanceljak je ponovo bio opasan s ruba kaznenog prostora, ali lopta je od bloka otišla pored gola. U 36. minuti Bilić je izgubio loptu pred kaznenim prostorom Varaždina. Uslijedila je kontra po lijevoj strani, Cerovčec je odlično ubacio, a Antanasković je bio najviši pred golom i otklonio prijetnju. Rijeka je zatresla mrežu u 45. minuti. Jedna prizemna lopta išla je u ruke vratara Varaždina i prošla mu je kroz ruke. Lopta je išla u prazan gol, Ajanović je potvrdio pogodak, ali pomoćni sudac označio je zaleđe.

Rijeka je u drugom dijelu krenula još ofenzivnije tražeći pogodak. U 51. minuti Zrilić je lijepo gurnuo za Ajanovića koji je ušao u kazneni prostor s desne strane, ali prizeman i oštar ubačaj u pet metara nitko nije dočekao. I onda su uslijedile dvije velike prilike za Rijeku. U 53. minuti, nakon lijepe akcije po desnoj strani, Bilić je gurnuo za Antanaskovića na lijevi bok. Nogometaš Rijeke ušao je u kazneni prostor i odlično ubacio za Zrilića koji je iz neposredne blizine prebacio prazan gol! Pet minuta kasnije nova brza kontra Varaždina, Kanceljak je bio u dobroj situaciji, ali udarac je otišao pored vratnice. U 62. minuti Vuk je izbacio Zrilića koji je izašao pred gol, ali vratnica je spasila goste! Nakon udarca Bilića s ruba kaznenog prostora i pokušaja Zrilića glavom (75′), stigao je gol u 81. minuti. Nakon kornera uslijedila je gužva pred golom Varaždina, Vuk se najbolje snašao i poentirao – 1:1. Do kraja utakmice obje ekipe su pokušavale doći do pobjede, a najveću priliku imala je Rijeka u 90. minuti. Rovis je izbio sam pred gol Varaždina, ali vratar Jovan spasio je bod domaćinu.

Juniori Rijeke u posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva sljedeće nedjelje gostuju u Sigetu gdje će odmjeriti snage s vršnjacima Hrvatskog dragovoljca.