Kadeti i pioniri Rijeke u dvostrukom ogledu sa Sesvetama osvojili samo bod

Kadeti i pioniri Rijeke u dvostrukom su srazu sa Sesvetama osvojili samo bod. Kadeti su odigrali 1:1, dok su pioniri izgubili rezultatom 2:0

Sesvete – Kadeti Rijeke remizirali su na gostovanju kod Sesveta (1:1) u utakmici drugog kola Prve HNL.

Rijeka tako nije uspjela potvrditi pobjedu iz prvog kola, te je unatoč vodstvu, na kraju na neugodnom gostovanju ostala bez dva boda. Rijeka je povela u 32. minuti. Begović je probio stranu i ubacio, a Traub je poentirao iz blizine – 0:1. Sesvete su do boda stigle u 57. minuti. Nakon ubačaja, Čavara je bio najspretniji i poentirao – 1:1. Rijeka je imala još nekoliko prilika, ali Valjan, Simčić i Buić nisu pronašli put do mreže. Kadete Rijeke idući izazov očekuje već u srijedu 4. rujna (Kamp HNK Rijeka, 17.15 sati) kada na Rujevicu stiže Solin.

Stariji pioniri Rijeke poraženi su na gostovanju kod Sesveta (0:2) u utakmici drugog kola Prve HNL.

Rijeka je dominirala na otvaranju utakmice, Srdoč nije iskoristio prvu priliku kada je udarac otišao pored gola. Bijeli su pokušali još u nekoliko navrata s distance zatresti mrežu domaćina, ali na kraju Sesvete su stigle do gola. Nakon jedne izgubljene lopte Rijeke u začetku akcije, Herceg se našao u prilici te poentirao udarcem s dvadesetak metara – 1:0. Rijeka se pokušala vratiti, u 35. minuti srušen je Srdoč i bijeli su izborili udarac s bijele točke. Ipak, udarac Bradarića obranio je vratar Herceg. Izabranici Zdravka Šimića nisu uspjeli u nastavku doći do pogotka, domaćin je iskoristio riječke napore i izborio najstrožu kaznu u drugoj minuti sudačke nadoknade. Siguran s bijele točke bio je Herceg potvrdivši pobjedu Sesvete svojim drugim pogotkom.