Kadeti Rijeke poraženi od Dinama – Uz malo sreće, bijeli su mogli i do bodova

Bijeli su doživjeli peti poraz ove sezone u utakmici u kojoj su modri bili kvalitetniji suparnik, ali u kojoj je Rijeka uz malo sreće mogla i do ponekog boda.

Rijeka – Kadeti Rijeke poraženi su od Dinama 1:3 u utakmici 19. kola Prve HNL. Bijeli su doživjeli peti poraz ove sezone u utakmici u kojoj su modri bili kvalitetniji suparnik, ali u kojoj je Rijeka uz malo sreće mogla i do ponekog boda.

Naime, u prvom dijelu igrao se čvrst nogomet, Rijeka je u 10. minuti pokušala preko Tornata čiji je udarac otišao pored gola.

Pet minuta kasnije Pavlović je odigrao za Vidovića čiji udarac sjajno brani Frigan. U 22. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Brkić je pucao pored gola.

Rijeka je odigrala lijepu akciju u 27. minuti. Ilinković je odlično odigrao za Ajanovića, koji je proslijedio loptu za Tornata. Umjesto udarca, napadač Rijeke pokušao je proigrati Brekala kojem je lopta prošla iza leđa.

I onda je Dinamo s(p)retno poveo. Modri su izborili slobodan udarac na lijevoj strani, Tomek je ubacio, lopta je prošla kroz kazneni prostor i završila u mreži – 0:1.

I u 34. minuti vratar Frigan bio je na visini zadatka nakon ubačaja Jurčeca i Pavlovićevog pokušaja glavom.

Dinamo je bio konkretniji na otvaranju drugog poluvremena, Frigan je u 44. minuti sjajnom reakcijom obranio udarac Brkića.

Rijeka je u 49. minuti mogla do izjednačenja, ali Brekalo je bio malo sporiji od vratara Šarkanja i nije uspio iščeprkati loptu.

Tri minute kasnije nesporazum vratara Frigana i Frankovića rezultirao je prilikom za Kanižaja, ali vratar Rijeke uspio je obraniti udarac.

I onda je uslijedila zanimljiva završnica. Dinamo je još jednom lijepom akcijom otvorio prostor za Kanižaja koji je lijepim udarcem od suprotne vratnice poslao loptu u mrežu – 0:2.

Činilo se da je to bio kraj riječkih nadanja, ali jedan trenutak nepažnje u 73. minuti iskoristio je Tornato koji je uspio provući loptu pored vratara Dinama i vratiti nadu bijelima – 1:2.

Uslijedili su pokušaji bijelih da se vrate u egal, ali dvije minute prije kraja jednu od nekoliko prilika za modre Vasilj je pretvorio u pogodak za konačnih – 1:3.