Korino Prijić brončani u Waterfordu

Najbolji hrvatski predstavnik na ovom je natjecanju bio Korino Prijić, član KDU Kvarner Rijeka

Waterford – U Irskom gradu Waterfordu, održano je šesti po redu „KUP EUROPSKE UNIJE“ u dizanju utega za mlađe uzraste , koji je okupio natjecatelje iz 13 zemalja.

Boje Hrvatske na ovom su natjecanju branili Nataša Dermiček i Nikola Todorović u uzrastu U15, Hermana Dermiček i Korino Prijić u uzrastu U17, te Paula Žagar i Dino Đale u uzrastu U17. U ekipnoj konkurenciji prvo je mjesto osvojila reprezentacija Poljske, dok je Hrvatska zauzela solidno 6. mjesto.

Najbolji hrvatski predstavnik na ovom je natjecanju bio Korino Prijić, član KDU Kvarner Rijeka. Korino je u konkurenciji kadeta U17, u kategoriji do 67 kg osvojio 3. mjesto i postavio 5 državnih rekorda s rezultatom, trzaj 104 kg, izbačaj 134 kg i olimpijski biatlon 238 kg. Postignuti rezultati su državni rekordi u trzaju, izbačaju i olimpijskom biatlonu za kadete, a u izbačaju i olimpijskom biatlonu za juniore.