Košarkaši Adria Oil Škrljeva plasirali se na završni turnir Kupa Krešimira Ćosića

U redovima Adria Oil Škrljeva najučinkovitiji je bio kapetan Barnjak sa 20 postignutih koševa. 16 koševa dodao je Karlo Uljarević dok je Yacoubou upisao 15 koševa.

Pula – Košarkaši Adria Oil Škrljeva nedavnom su pobjedom u Puli drugi put zaredom ostvarili plasman na završni turnir Kupa Krešimira Ćosića. Igrači Damira Rajkovića u utakmici III. kruga Kupa discipliniranom su igrom u obrani i visokim postotkom šuta savladali Pulu 1981 rezultatom 90:64.

Domaći su na krilima publike bolje otvorili susret, te su na kraju prve četvrtine imali prednost od 4 koša. U drugoj četvrtini košarkaši Škrljeva najprije izjednačuju te potom prelaze u vodstvo koje uspijevaju zadržati do kraja poluvremena. U nastavku utakmice veća kvaliteta i šira klupa Škrljeva još su više došli do izražaja. Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini koju je Škrljevo okončalo s čak 15 koševa prednosti. U posljednjoj četvrtini gostujući su košarkaši rutinski iskontrolirali utakmicu i mirno je priveli kraju.

Momčad Adria Oil Škrljeva tijekom zimske se pauze pojačala s dva renomirana igrača. Riječ je o Tomažu Bolčini i Karlu Uljareviću. Tomaž Bolčina, dvadesetpetogodišnji krilni centar i povremeni slovenski reprezentativac visok 206 centimetara i težak 119 kilograma u dosadašnjoj je karijeri nastupao za Krku, Hopse i Helios.

Karlo Uljarević u redove je Škrljeva “sletio” u posljednjim satima prijelaznog roka. Uljarević koji inače igra na
poziciji razigravača je rođen 20.11.1998. u Osijeku. Visok je 188 centimetara, a nakon što je karijeru započeo u Osječkom Sokolu od 2014. do kraja 2018. igrao je za Cibonu. Uljarević je također bio i član Hrvatske reprezentacije do 20 godina koja je u srpnju prošle godine ostvarila izvanredan uspjeh osvojivši srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u Njemačkoj.