Kup Hrvatske: Rijeka s čak devet golova pobijedila Radnik i izborila osminu finala

Rijeka je već u prvom dijelu uspjela slomiti otpor motiviranog domaćina koji ipak nije uspio više od dvadesetak minuta parirati Rijeci.

Križevci – Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Radnik 9:0 u utakmici šesnaestine finala Kupa Hrvatske. Rijeka je već u prvom dijelu uspjela slomiti otpor motiviranog domaćina koji ipak nije uspio više od dvadesetak minuta parirati Rijeci.

Rijeka je povela u 18. minuti. Domaći braniči olakšali su posao Rijeci, jedna katastrofalna povratna lopta stvorila je stopostotnu situaciju za Čolaka – 0:1.

Prije prvog gola i uoči drugog, Čolak se ponovo našao u prilici pred vratima Radnika, ali nepreciznost i odličan vratar Vrbančić sačuvali su mrežu Radnika.

Ipak, u 29. minuti Zuta je sjajno ubacio, a Čolak poentirao glavom – 0:2. Bio je to gol koji je do kraja otvorio utakmicu.

Šest minuta kasnije Denis Bušnja, u svom debiju za prvu momčad, lijepo je naciljao i od vratnice pospremio loptu u mrežu – 0:3.

Završnica prvog dijela donijela je još dva gola. U 40. minuti Bušnja je lijepo petom ostavio loptu za Čolaka koji je proigrao Pavičića – 0:4.

Prvi dio riječki nogometaši zaključili su u 43. minuti. Čanađija je sjajno potegnuo lijevom nogom s dvadesetak metara i pospremio loptu pod gredu – 0:5.

Rijeka je pritisnula i na otvaranju drugog dijela. Od niza situacija valja izdvojiti onu iz 61. minute kada je vratar Vrbančić odličnom reakcijom obranio pokušaj Čolaka, te priliku iz 64. minute kada je Čolak pokušao proigrati Puljića, ali dodavanje je bilo prejako i udarac Puljića zaustavio je vratar Radnika.

U 75. minuti Bušnja je sjajno izbacio Čolaka koji je smirio loptu i pospremio u mrežu – 0:6.

U 79. minuti Čanađija je stigao do drugog gola nakon što je pospremio u mrežu loptu nakon udarca Čolaka – 0:7.

Rijeka se u posljednjih deset minuta još dvaput upisala u listu strijelaca. Prvo je u 87. minuti Čolak iskoristio novu pogrešku domaće obrane u vlastitom kaznenom prostoru, da bi Čanađija uoči posljednjeg sučevog zvižduka postigao svoj treći gol na utakmici – 0:9.

Radnik Križevci – Rijeka 0:9
Stadion Gradski stadion. Gledatelja 700. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb)
Strijelci: 0:1 Čolak (18′), 0:2 Čolak (29′), 0:3 Bušnja (35′), 0:4 Pavičić (40′), 0:5 Čanađija (43′), 0:6 Čolak (75′), 0:7 Čanađija (79′), 0:8 Čolak (85′), 0:9 Čanađija (88′)
Žuti karton: Escoval (Rijeka).

Radnik Križevci: Vrbančić, Jandrašec, Blagaj, Maras (od 46′ Pavlić), Rumenjak (od 66′ Višak), Mladen, Bastačić, Jaković, Tihelka, Stubičan (od 73′ Babić), Pavličević.

Rijeka: Prskalo, Čanađija, Kvržić, Zuta, Župarić, Čolak, Bušnja, Pavičić (od 46′ Puljić), Escoval (od 73′ Mitrović), Raspopović (od 55′ Velkovski), Capan.