Matija Frigan upisao hat-trick u visokoj pobjedi kadeta Rijeke nad vršnjacima iz stre 1961

Rijeka – Kadeti Rijeke uvjerljivo su svladali Istru 1961 na gostovanju u Puli (5:2) u okviru devetog kola Prve HNL potvrdivši tako dobru formu nakon pobjede protiv Hajduka.

Rijeka je povela već u četvrtoj minuti. Simčić je odlično odigrao za natrčalog Frigana koji je poentirao – 0:1.

Bijeli su već u 11. minuti udvostručili prednost. Rijeka je stigla do lopte zahvaljujući presingu, a Valjan je proigrao Frigana koji je poentirao iz blizine – 0:2.

Istra se u igru vratila golom Krčalića u 11. minuti, ali Rijeka je uzvratila 11 minuta kasnije.

Valjan je izveo korner, Buić je bio najbrži i najspretniji na prvoj vratnici i nogom pospremio loptu u mrežu – 1:3.

U 52. minuti Matija Frigan stigao je do hat-tricka. Napadač Rijeke odlično je ušao iz druge plana i asistenciju Simčića pretvorio u pogodak – 1:4.

Istra je uspjela ponovo smanjiti zaostatak pogotkom Lisice u 56. minuti iz kaznenog udarca.

Domaćin više od toga nije mogao, Rijeka je pobjedu potvrdila u pretposljednjoj, 89. minuti utakmice, kada je Begović izbjegao zaleđe i mirno poentirao za uvjerljivo slavlje bijelih – 2:5.