Mlađe kategorije HNK Rijeka – Dvostruka podjela bodova u susretima s Istrom 1961

I kadeti i pioniri Rijeke su sa susjedima odigrali neriješeno; kadeti su to učinili rezultatom 0:0, dok su pioniri osvojili bod rezultatom 1:1

Pula – Kadeti i pioniri HNK Rijeka proteklog su vikenda u sklopu svojih nacionalnih prvenstava odmjerili snage s vršnjacima Istre 1961. I kadeti i pioniri Rijeke su sa susjedima odigrali neriješeno; kadeti su to učinili rezultatom 0:0, dok su pioniri osvojili bod rezultatom 1:1.

Kadeti Rijeke u remiju bez postignutih golova podijelili su bodove u susretu 18. kola Prve HNL. Bio je to ogled treće i
četvrtoplasirane ekipe na ljestvici, Rijeka je u utakmicu ušla s bodom prednosti. Bijeli su stvorili niz prilika na utakmici, ali u konačnici nisu uspjeli pronaći put do mreže. Kadete Rijeke novi izazov očekuje već u petak kada u kampu HNK Rijeka dočekuju Dinamo (13.45 sati).

Stariji pioniri također su u sklopu 18. kola Prve HNL podijelili bodove s vršnjacima Istre 1961. Rijeka je nakon slabijeg otvaranja utakmice uspjela povezati redove i povesti u 26. minuti. Nakon lijepe akcije po desnoj strani, Gajzler je bio najprisebniji u kaznenom prostoru Istre i iskoristio kratko odbijenu loptu vratara preduhitrivši domaće braniče. Rijeka je nakon vodstva kontrolirala utakmicu, ali Istra je uz malo sreće uspjela izjednačiti u 56. minuti. Nakon jedne pogreške u obrambenim redovima Rijeke, nogometaši Istre 1961 povukli su kontru. Vratar Tanjić obranio je prvi udarac, ali lopta se odbila do Cukona koji je poentirao postavivši konačan rezultat utakmice 1:1. Rijeka je pokušala pritisnuti u nastavku, a najbliže golu stigla je kada je udarac Begovića otišao pored vratnice. Stariji pioniri Rijeke u idućem kolu dočekuju Dinamo na pomoćnom terenu u kampu HNK Rijeka u petak od 12 sati.