Mlađe kategorije HNK Rijeka – Juniori i kadeti zabilježili pobjede, pioniri remizirali

Juniori Rijeke su ovom pobjedom zasjeli na prvo mjesto na tablici preskočivši Hajduk koji je na domaćem terenu izgubio od Lokomotive.

Zaprešić – Proteklog su vikenda mlađe kategorije HNK Rijeka koje se natječu u sklopu 1.HNL odradile gostovanja u Zaprešiću gdje su u trostrukom srazu odmjerile snage s vršnjacima Intera.

Juniori Rijeke savladali su vršnjake Intera rezultatom 2:3. U zanimljivom dvoboju Riječani su stigli do vrijednih bodova protiv čvrstog domaćina kojem je u drugom poluvremenu malo nedostajalo da naprave potpuni preokret i u finišu utakmice izjednače rezultat. Rijeka je odigrala odlično prvo poluvrijeme nakon kojega je golovima Bušnje (24′), Smolčića (27′) i Omerovića (42′) uvjerljivo vodila s tri gola razlike. Domaći su nogometaši u nastavku zaigrali otvorenije i riskantnije što ih je dovelo na korak do izjednačenja. Golovima Nekića u 57. i Tomeka u 65. domaći su vratili neizvjesnost što je na izabranike Vjeke Miletića stavilo dodatni pritisak u finišu utakmice. Do kraja utakmice Inter je pokušavao doći do poravnanja dugim ubačajima pred gostujući gol dok se Rijeka orijentirala na pokušaje iz kontranapada, no do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Rijeka je ovom pobjedom zasjela na prvo mjesto na tablici preskočivši Hajduk koji je na domaćem terenu izgubio od Lokomotive.

Kadeti su Rijeke također bili uspješni na gostovanju u Zaprešiću. Utakmica kadeta Rijeke i Intera odlučena je u posljednjim trenucima, točnije drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Floridan nakon akcije Hodže i Bilića s dvadesetak metara uputio prizeman udarac koji je završio u domaćoj mreži. Tijekom cijele utakmice domaći su svoju priliku tražili iz kontranapada dok su Riječani imali loptu u nogama i terensku inicijativu. Kadeti Rijeke ovom su pobjedom zadržali priključak na vrhu te se trenutno nalaze na trećem mjestu, iza Dinama i Hajduka.

Pioniri Rijeke nisu uspjeli ponoviti uspjeh svojih starijih kolega. U utakmici između dvaju izjednačenih protivnika, gosti nisu uspjeli realizirati svoje prilike te su se unatoč terenskoj inicijativi na kraju morali zadovoljiti samo s bodom. Riječani su posljednjih desetak minuta igrali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Buić. Kadeti Rijeke ovim su bodom ostali na trećem mjestu ljestvice ali polako gube priključak za vodećom Lokomotivom i drugoplasiranim Hajdukom.