Mlađe kategorije HNK Rijeka – Pioniri pobijedili, kadeti izgubili od Slaven Belupa

Pioniri Rijeke pobijedili su goste iz Koprivnice rezultatom 2:0, dok su kadeti poraženi rezultatom 1:2

Rijeka – Jučerašnjim su dvostrukim ogledom s vršnjacima Slaven Belupa kadeti i pioniri Rijeke odradili 12. kolo svojih HNL prvenstava. Pioniri Rijeke pobijedili su goste iz Koprivnice rezultatom 2:0, dok su kadeti poraženi rezultatom 1:2.

Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Slaven Belupo 2:0 u utakmici 12. kola Prve HNL. Bijeli su upisali šestu prvenstvenu pobjedu, a otpor gostiju slomili su u drugom poluvremenu. Igrala se 43. minuta utakmice. Mikloš je ubacio loptu uz kazneni prostor, Pučić je bio najspretniji i poentirao udarcem glavom – 1:0. Rijeka je pobjedu potvrdila pet minuta kasnije (48′). Momčilovski je pucao, Pučić se zavukao iza leđa obrane i skrenuo loptu u mrežu – 2:0. Slaven je utakmicu otvorio udarcem Škovrca kojega je uhvatio Bliznac. Samo minutu kasnije jedna povratna lopta prošla je pored noge vratara Bliznaca, ali srećom otišla je u korner. Rijeka je uzvratila u petoj minuti. Mikloš je odigrao za Bradarića koji je ubacio, a Pučić ostao sam u srcu kaznenog prostora. Uslijedio je lijep udarac, ali vratar Letica odlično je reagirao. Slaven je također prijetio, u devetoj minuti Zvonarekov udarac obranio je Blizanc, a u nastavku akcije Škvorc je pucao pored gola. Mikloš je u 19. minuti lijepo proigrao Bilajca, ali udarac iz okreta otišao je pored gola. Na drugoj strani vratar Rijeke Bliznac odlično je reagirao nakon pokušaja gostiju iz slobodnog udarca. Kako je prvo poluvrijeme odmicalo Rijeka je sve više pritiskala. U 28. minuti Žlibanović je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio, ali Bilajac nije uspio smiriti loptu u odličnoj poziciji u kaznenom prostoru. Rijeka je drugo poluvrijeme otvorila prodorom Šerifovića nakon kojeg je uslijedio ubačaj, Bradarić je postavio nogu i skrenuo loptu, ali vratar Slavena bio je na mjestu. Sve je to bio uvod za dva pogotka Pučića i zasluženu pobjedu Rijeke.

Kadeti Rijeke poraženi su od Slaven Belupa (1:2) u utakmici 12. kola Prve HNL. Bijeli su ovim porazom propustili priliku i dodatno se približiti Dinamu i Hajduku, vodećem dvojcu u ligi. Rijeka je dobro otvorila utakmicu, u sedmoj minuti Golemac se našao u dobroj situaciji u gostujućem kaznenom prostoru, ali njegov udarac odlično je obranio vratar Slavena. U 11. minuti gosti su poveli. Arambašić se zavukao iza leđan obrane Rijeke i matirao Frigana – 0:1. Ubrzo nakon gola i Bartolić se našao u dobroj situaciji, ali riječki braniči osujetili su opasnost. Bijeli su napadali u prvom dijelu, ali bez konkretne ideje u samoj završnici. U 31. minuti Zuliani je ubacio u kazneni prostor, odbijena lopta došla je do Golemca, koji nije najbolje zahvatio loptu, a njegov udarac obranio je vratar Lovrić. U 39. minuti Golemac je ubacio s lijeve strane, ali pokušaj Buljanovića otišao je pored gola. Rijeka je krenula po remi u nastavku, ali hladan tuš stigao je na drugoj strani kada je Crnoja udvostručio prednost gostiju u 62. minuti (0:2). Bijeli su do kraja utakmice uspjeli smanjiti preko Simčića (79′), ali bodovi su na kraju otišli put Koprivnice.