Mlađe kategorije HNK Rijeka – Pioniri pobijedili Solin, kadeti remizirali

U dvostrukom HNL srazu mlađih kategorija Rijeke i Solina, uvjerljivu pobjedu zabilježili su pioniri, dok su kadeti unatoč boljoj igri i izglednim šansama osvojili samo bod

Rijeka – Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Solin 5:0 u utakmici trećeg kola Prve HNL. Rijeka je već u ranoj fazi utakmice nametnula ritam i s nekoliko lijepih akcija stvorila veliku prednost nakon koje za goste nije bilo povratka.

Već u trećoj minuti Pučić je odličnom dubinskom loptom proigrao Srdoča na desnom boku. Uslijedio je precizan ubačaj, Momčilovski je ostao sam u kaznenom, primio loptu i mirno poentirao – 1:0. Samo sedam minuta kasnije bilo je 2:0 za Rijeku. Nakon lijepe akcije Srdoč je izborio slobodan udarac na rubu kaznenog prostora s desne strane. Mikloš je precizno ubacio, Šerifović je bio najbrži i lijepim udarcem zatresao mrežu – 2:0. Gosti su ubrzo uzvratili brzom akcijom po lijevoj strani, Plazibat je ubacio, Milardović lijepo pucao glavom, a lopta je prošla iznad grede. Sličan ishod imao je i udarac Srdoča s ruba kaznenog prostora, a onda je stigao treći gol. Nakon kornera u 18. minuti lopta je došla na rub kaznenog prostora, Pučić se sjajnom fintom riješio pratnje i odmjerenim udarcem pogodio suprotan kut – 3:0. Solin je najbliže golu u prvom dijelu stigao u 19. minuti. Nakon još jednog ubačaja s lijevog boka, uslijedila je gužva pred golom Rijeke. Milardović je bio u sjajnoj poziciji, ali Mišković je odličnom reakcijom sačuvao mrežu. Solin je na početku drugo dijela (41′) imao priliku iz slobodnog udaraca na rubu kaznenog prostora, ali lopta je zapela u vrhu živog zida. Na drugoj strani (51′), Pučić je izveo slobodan udarac s dvadesetak metara, ali vratar Solina ukrotio je udarac. Iako je Solin u drugom dijelu bio puno opasniji nego u prvom dijelu, Rijeka je kontrolirala utakmicu. U 58. minuti stigao je četvrti pogodak, Srdoč je uspio doći do lopte, okrenuti braniča i pogoditi suprotan kut (4:0). Ubrzo je jednu lijepu akciju prizemnim udarcem okončao Jurešić, ali vratar Solina je bio spreman. Solin je pokušavao, ali nije uspio doći do počasnog gola. U 63. minuti Babić se našao u dobroj situaciji. Udarac je odlično obranio vratar Mišković, a odbijenu loptu Žlibanović je, pravovremenom intervencijom, izbio ispred Kuvačića spasivši tako gol. I dok gosti nisu uspijevali zatresti mrežu, Rijeka je na drugoj strani stigla do petog gola u 64. minuti. Berisha je odlično ubacio s desne strane, Bogolin je ostao sam i lijepim volejom pospremio loptu pod prečku za konačnih 5:0.

Kadeti Rijeke remizirali su protiv Solina u utakmici trećeg kola Prve HNL. Bijeli su tako na domaćem travnjaku propustili osvojiti nova tri boda, gosti iz Dalmacije organizirano su se branili tražeći svoje prilike iz kontranapada. Rijeka na drugoj strani nije uspjela stvoriti previše prilika, veliki broj ubačaja s lijevog i desnog boka, te nekoliko udaraca s poludistance na kraju nisu bili dovoljni. Najveću priliku Rijeka je imala u 35. minuti. Simčić se sjajno oslobodio u kaznenom prostoru i lijepo pucao, ali vratnica je spasila goste. Lopta se odbila natrag u teren, ali gostujući braniči izbili su loptu. Rijeka je plela mrežu oko obrane Solina, ali nije uspijevala zatresti mrežu. U nastavku utakmice Bodetić se u 55. minuti našao u dobroj poziciji u kaznenom prostoru, ali udarac je završio u gostujućem bloku. I onda su uslijedile tri minute u kojima je Rijeka mogla riješiti utakmicu. U 69. minuti Frigan je ubacio, lopta je došla do Valjana na rubu kaznenog prostora. Nogometaš Rijeke uspio je stvoriti si prostor, ali udarac je otišao pored gola.Samo minutu kasnije Bodetić je lijepo potegnuo s 25 metara, lopta je “očešala” vratnicu. U 71. minuti Buljanović je imao dobru priliku, ali udarac glavom otišao je pored gola. Na kraju utakmice, u rošadi igrača, stoper Lukas Buić otišao je na poziciju napadača. U 87. minuti, nakon jedne duge lopte, Buić se odlično zagradio i malo je nedostajalo da dođe do lopte koju je na kraju uhvatio vratar Koljanin.