Mlađe kategorije HNK Rijeka – Pobjeda kadeta i remi pionira u dvostrukom HNL ogledu s Međimurjem

Kadeti su svladali Međimurce rezultatom 1:3, dok su pioniri remizirali rezultatom 2:2.

Čakovec – Proteklog vikenda kadeti i pioniri Rijeke odigrali su utakmice 14. kola HNL-a u kojima su snage odmjerili s vršnjacima Međimurja. Kadeti su svladali Međimurce rezultatom 1:3, dok su pioniri remizirali rezultatom 2:2.

Kadeti Rijeke pobijedili su na gostovanju Međimurje 3:1 u utakmici 14. kola Prve HNL. Bijeli su u Čakovcu stigli do devete prvenstvene pobjede, upisavši sedmo slavlje u posljednjih osam utakmica. Rijeka je pitanje pobjednika riješila u prvom dijelu kada je stekla vodstvo 3:0. Prvi gol stigao je u 13. minuti. Valjan je pronašao Burula koji je poentirao – 0:1. U 29. minuti Rijeka je udvostručila prednost, Valjan je ovoga puta asistirao Matiji Friganu – 0:2. Rijeka je odlično prvo poluvrijeme zaključila u 40. minuti. Matija Frigan je ubacio, Bossi je utrčao i zatresao mrežu – 0:3. Međimurje je do kraja utakmice uspjelo samo ublažiti poraz pogotkom Panića u 75. minuti. Kadeti Rijeke se nakon odigranih 14 kola nalaze na trećem mjestu sa samo bodom manje (i utakmicom više) od drugoplasiranog Hajduka.

Stariji pioniri Rijeke remizirali su na gostovanju kod Međimurja (2:2) u utakmici 14. kola Prve HNL. Rijeka je povela već u prvoj minuti. Već u desetoj sekundi Šerifović je probio po desnoj strani i ubacio, a Pučić glavom pogodio – 0:1. Domaćin se u igru vratio u 11. minuti. Nakon ubačaja s desne strane, Lesjak je zabio – 1:1. Rijeka je došla blizu gola u 25. minuti. Bradarić je proigrao Šerifovića, ali udarac je završio na gredi. Bijeli su prijetili i u nastavku, udarac Pučića pod prečku domaći vratar odbio je u korner. U 55. minuti Lesjak je izbio sam pred gol i doveo Međimurje u vodstvo – 2:1. Rijeka je do boda stigla u posljednjim trenucima utakmice. Nakon jedne duge lopte, Mikulica je glavom prebacio za Berishu koji je poentirao – 2:2. Pioniri Rijeke se nakon odigranih 14. kola nalaze na 5. mjestu tablice.

U sljedećem 15. kolu svojih HNL prvenstava kadeti i pioniri Rijeke na svom će terenu dočekati vršnjake Sesveta. Utakmice će se igrati 7. prosinca u 12:30 odnosno 14:15 sati.