Mlađe kategorije HNK Rijeka – Pobjede juniora i pionira, remi kadeta

Ilustracija

Juniori i pioniri pobijedili su vršnjake Zagreba, dok su kadeti podijelili bodove odigravši 2:2.

Zagreb – Mlađe kategorije HNK Rijeka proteklog su vikenda u sklopu 22. kola svojih HNL liga odradili trostruki sraz protiv vršnjaka Zagreba. Juniori i pioniri pobijedili su vršnjake Zagreba, dok su kadeti podijelili bodove odigravši 2:2.

Juniori Rijeke pobijedili su na gostovanju Zagreb 4:0 u utakmici 22. kola Prve HNL. Bijeli su stigli do 13. prvenstvene pobjede u utakmici u kojoj su dominirali svih 90 minuta. Gosti su poveli udarcem s centra, odmah nakon prvog sučevog zvižduka; strijelac ovog posebnog gola je Pintarić koji je vrhunskim lobom matirao domaćeg vratara za 0:1. Rijeka je nastavila dominirati, u 28. minuti bijeli su probili desni bok, Oermović je ubacio, a lopta je došla do Pintarića. Nogometaš Rijeke prošao je jednog igrača Zagreba, odigrao povratnu loptu za Jelavića koji je poentirao – 0:2. Novi gol stigao je u 53. minuti, nakon ubačaja Zrilić je primio loptu u kaznenom prostoru i pucao iz pokreta – 0:3. Konačnih 0:4 postavio je Lozić u 68. minuti. Rijeka je još jednom probila stranu i nakon ubačaja, Lozić je odličnom reakcijom zatresao mrežu Zagreba . U sljedećem kolu juniore Rijeke očekuje gostovanje kod Dugopolja.

Kadeti Rijeke remizirali su na gostovanju kod Zagreba (2:2) u utakmici 22. kola Prve HNL. Kadeti Rijeke već pet kola ne znaju za pobjedu iako su tijekom ove utakmice imali prilike povesti s dva gola razlike i tako vjerojatno riješiti utakmicu. Rijeka je u vodstvo došla u 12. minuti kada je Frigan solo akciju okrunio lijepim pogotkom u bliži kut za 0:1. Domaći u 26. minuti izjednačavaju preko Nakića. Rijeka opet dolazi u vodstvo u 53. minuti kada je lijepu akciju s nekoliko brzih dodavanja okrunio Hodža pogotkom za 1:2. Kadeti Rijeke su u narednom periodu imali nekoliko lijepih prilika za odlazak na dva gola razlike ali ih nisu uspjeli iskoristiti. Kako to u nogometu obično biva, domaći su to kaznili u 69. minuti drugim golom Nakića za konačnih 2:2. Kadete Rijeke u idućem kolu HNL-a očekuje gostujuća utakmica protiv vršnjaka Međimurja.

Stariji pioniri Rijeke također su u sklopu 22. kola HNL-a igrali protiv momčadi Zagreba. Riječani su pobijedili rezultatom 0:1 i time prekinuli niz od dva poraza. U izjednačenoj utakmici ključna je bila 27. minuta. Bodetić je ubacio iz kornera, Buić je bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru te je iz okreta zabio i time postavio konačan rezultat utakmice 0:1. Riječani su do kraja utakmice imali još par prigoda ali nisu uspjeli zabiti drugi pogodak. U sljedećem kolu HNL-a, pioniri također u gostima igraju protiv momčadi Međimurja.