Mlađe kategorije HNK Rijeka ubilježile tri poraza

Vikend za zaborav u pretak su otvorili juniori koji su u domaćoj utakmici izgubili od Osijeka 2:3. Kadeti i pioniri su u dvostrukom domaćem srazu s Lokomotivom također poraženi rezultatima 1:2 i 0:1.

Rijeka – Mlađe kategorije Rijeke koje se natječu u sklopu Hrvatski telekom Prve lige proteklog su vikenda ubilježile tri poraza. Vikend za zaborav u pretak su otvorili juniori koji su u domaćoj utakmici izgubili od Osijeka 2:3. Kadeti i pioniri su u dvostrukom domaćem srazu s Lokomotivom također poraženi rezultatima 1:2 i 0:1.

Juniori Rijeke poraženi su od Osijeka 2:3 u utakmici 20. kola Prve HNL. Bijeli nakon Varaždina i Dinama i treću utakmicu zaredom nisu uspjeli doći do punog plijena na domaćem travnjaku.

Gosti dolaze u vodstvo već u 6. minuti iz kaznenog udarca. Rukom je u kaznenom prostoru igrao Matić, a Durdov je zabio za vodstvo gostiju 0:1. Rijeka izjednačuje u 29. minuti, također iz jedanaesterca. Nakon slobodnog udarca Mitrovića lopta u ruku pogađa Durdova i sudac još jednom pokazuje na bijelu točku. Siguran reelizator najstrože kazne bio je Jelavić za 1:1. Rijeka do kraja poluvremena pritišće ali ne uspijeva zabiti za vodstvo.

Početkom drugog dijela gosti ponovo dolaze u vodstvo. U 49. minuti Blizanac sjajnim udarcem s dvadesetak metara posprema loptu u mrežu za 1:2. Osječani iskorištavaju šok domaćih i već 6 minuta kasnije postižu novi gol. Strijelac za 1:3 bio je Benić. Gosti sa dva gola prednosti uspijevaju diktirati tempo i kontrolirati tijek utakmice sve do 68. minute kada Rijeka smanjuje zaostatak. Pogodak je djelo Lozića koji na dodavanje Biškupovića rutinski zabija za 2:3. Do kraja utakmice Rijeka je agresivnom igrom i pritiskom natjerala goste na svoju polovicu ali do kraja utakmice nisu uspjeli postići pogodak vrijedan jednog boda. Bila je ovo treća utakmica u nizu u kojoj juniori Rijeke nisu osjetili slast pobjede. Trenutno se nalaze na četvrtom mjestu sa šest bodova zaostatka za trećeplasiranim Dinamom. U sljedećem kolu juniori Rijeke dočekuju lidera prvenstva, vršnjake Lokomotive.

Kadeti Rijeke poraženi su od Lokomotive u utakmici 21. kola Prve HNL. Bijeli su doživjeli treći uzastopni poraz zaključivši neuspješan vikend za sve uzraste HNK Rijeka u Prvoj HNL.

Gosti dolaze u vodstvo u 24. minuti. Franceković je ubacio, a Rendulić je sjajnim škaricama s deset metara zatresao mrežu – 0:1. Sedam minuta kasnije gosti su udvostručili prednost, Kekez je primio loptu na 18 metara i lijepim udarcem pogodio kut – 0:2. Rijeka je priliku za povratak u susret propustila u 44. minuti. Rendulić je srušio Delibegovića, a sudac Milković pokazao je na bijelu točku. Brekalo je preuzeo odgovornost, ali udarac je otišao visoko preko gola.

Domaći igrači u drugo poluvrijeme ulaze motiviranije i agresivnije te preuzimaju inicijativu u svoje noge. Tračak nade ukazao se u 74. minuti kada Zulijani na asistenciju Brekala smanjuje na 1:2. Do kraja utakmice gosti su ipak uspjeli sačuvati svoju mrežu i zasluženo otići kući s sva tri boda. Kadeti Rijeke nalaze se na šestom mjestu tablice sa dva boda zaostatka za trećeplasiranom Istrom 1961. U sljedećem kolu očekuje ih u Zagrebu protiv istoimenog domaćina.

Stariji pioniri poraženi su od Lokomotive u utakmici 21. kola Prve HNL. Bijeli nisu uspjeli zaustaviti zahuktalu Lokomotivu koja juri prema naslovu prvaka i nakon 21 odigrane utakmice ima nevjerojatan omjer od 20 pobjeda uz samo jedan remi, te gol razliku 49:2.

Rijeka također nije uspjela pronaći put do mreže zagrebačkog sastava koji je do pogotka vrijednog tri boda stigao u 15. minuti. Jedna duga lopta na lijevi bok preskočila je Kamaulija, Matijević je primio loptu i sjajnim lobom od vratnice donio lokosima pogodak vrijedan tri boda. Rijeka je pokušavala vratiti se u utakmicu, Buić je imao priliku u 25. minuti, ali udarac glavom otišao je ravno u vratara. Rijeka je pokušavala iz prekida, uz puno ubačaja u kazneni prostor protivnika, ali od kraja utakmice najveću šansu su imali gosti kada je Radujković u 43. minuti nakon udaraca s 25 metara pogodio gredu. Pioniri Rijeke zauzimaju četvrto mjesto na tablici i od trećeplasiranog Dinama ih dijele tri boda. U idućem ih kolu također očekuje gostovanje u Zagrebu protiv istoimene momčadi.