Mlađe kategorije HNK Rijeka – Uvjerljive pobjede juniora, kadeta i pionira

Juniori su u sklopu 14. kola gostovali u Koprivnici protiv Slaven Belupa dok su kadeti i pioniri u sklopu 15. kola odradili dvostruki domaći sraz s momčadi Solina. Sve tri selekcije zabilježile su uvjerljive pobjede bez primljenog pogotka s ukupnom gol razlikom 12:0.

Rijeka – Proteklog su vikenda svoje prvenstvene obaveze u sklopu Hrvatski telekom prve lige odradili juniori, kadeti i pioniri HNK Rijeka. Juniori su u sklopu 14. kola gostovali u Koprivnici protiv Slaven Belupa dok su kadeti i pioniri u sklopu 15. kola odradili dvostruki domaći sraz s momčadi Solina. Sve tri selekcije zabilježile su uvjerljive pobjede bez primljenog pogotka s ukupnom gol razlikom 12:0.

Juniori Rijeke su gostovali u Koprivnici gdje su snage odmjerili s vršnjacima Slaven Belupa. Ovom su pobjedom juniori Rijeke zaključili jesenski dio prvenstva te se trenutno nalaze na 4. poziciji iza Lokomotive, Hajduka i Dinama. Juniori Rijeke su u tijekom koprivničkog ogleda dominirali tijekom svih 90 minuta. Domaći nogometaši nisu mogli parirati kvalitetnoj pas igri gostiju te su svoje prilike tražili iz kontranapada. Titula najboljeg igrača utakmice zasluženo je pripala trostrukom strijelcu Mitroviću koji je mrežu domaćina pogađao u 36., 74. i 76. minuti.

Kadeti Rijeke u ovom su kolu ostvarili najuvjerljiviju pobjedu savladavši Solin rezultatom 6:0. Domaći su nogometaši tijekom cijele utakmice imali terensku inicijativu, te su kroz posjed i okomitu pas igru bili konstantna prijetnja obrani gostiju. Kadeti prvoligaša s Rujevice su utakmicu otvorili pogotkom Bilića u 4. minuti, dok je golijada okončana pogotkom Jelića u 69. minuti za konačnih 6:0. Osim Bilića i Jelića golove su postizali i Hodža (38′ i 60′), Ilinković (52′) i Brekalo (54′). Kadeti Rijeke ovom su se pobjedom probili na treće mjesto na tablici iza Dinama i Hajduka. Ovom su pobjedom kadeti Rijeke zaključili jesenski dio sezone. Drugi dio prvenstva započinje 24. veljače kada će kadeti Rijeke u sklopu 16. kola gostovati u Šibeniku.

Pioniri Rijeke su u 15. kolu odmjerili snage s vršnjacima Solina. Puleni Fausta Budicina u ovoj su utakmici pokazali svoju kvalitetu i zasluženo došli do osme pobjede zadržavši pritom priključak s trećeplasiranim Dinamom uoči međusobnog ogleda 19. prosinca u Zagrebu. Dva gola na utakmici postigao je raspoloženi Buljanović (13′ i 66′), dok je treći pogodak djelo Bossija u 45′ minuti.