Mlađejuniorsko Prvenstvo Balkana u atletici – Hrvatskoj 5 odličja, Vuletiću peto mjesto

Predstavnik Kvarnera, Ivan Vuletić nastupio je u utrci na 2.000 metara zapreke. Mlađejuniorski prvak Hrvatske u dresu reprezentacije trčao je 6:27.95 minuta, što je bilo dovoljno za peto mjesto.

Rijeka – Prošle je nedjelje u Istanbulu održano Prvenstvo Balkana u atletici za mlađe juniore. Hrvatski atletičari na ovom su natjecanju osvojili ukupno 5 medalja i to 2 zlatne, 2 srebrne i jednu brončanu.

Naslove mlađe juniorskih prvaka Balkana osvojili su Petra Cokarić na 400 m sa 56,37 i Stjepan Jan Cik na 110 m prepone (0,914) sa 13,91 što je bolje od državnog rekorda, ali uz nedozvoljeni vjetar od +2,6 m/s. Srebrne medalje su osvojili Sara Šandrić u skoku u vis s preskočenih 1,71 m i muška štafeta 4×100 m sa 43,14 u sastavu Lukas Cik, Stjepan Jan Cik, Luka Dubajić i Manuel Jandroković dok je jedinu brončanu medalju osvojio Manuel Jandroković na 400 m sa 49,70.