Nastavak odličnih partija u bazenu – Primorje EB na Kantridi potopilo Nais

Jučer je na Kantridi „stradao“ Nais, kojeg su domaći vaterpolisti „potopili“ s više nego dvostruko zabijenih u odnosu na primljene golove.

Rijeka – Primorje EB nastavilo je s pobjedama u drugom dijelu Regionalne vaterpolske lige, odnosno aktualne „Lige 6“. Jučer je na Kantridi „stradao“ Nais, kojeg su domaći vaterpolisti „potopili“ s više nego dvostruko zabijenih u odnosu na primljene golove.

U prvoj četvrtini utakmica nije izgledala kao da će se lako „prelomiti“ – Primorje je povelo s 2:0 golovima Brubnjaka i Blaževića, a Nais izjednačio s dva pogotka Miloševića. Do kraja prvih sedam minuta Car je pogodio minimalnu prednost domaćih.

Druga četvrtina donijela je nešto veći rezultatski razmak između dvije ekiše. Primorjaši nisu primili pogodak, a Augusti i Rakovac povećali su na 5:2. Ključna je zato bila treća četvrtina, kada su domaći vaterpolisti definitivno „kaparirali“ pobjedu. Nakon dobrih obrana s igračem manje, Primorje je povelo sa 6:2 pogotkom Rakovca iz peterca. Živić je smanjio na 6:3 atraktivnim pogotkom, no vrlo brzo Tkač, Car i Marić povećali su na 9:3 i osigurali nove bodove. Do kraja četvrtine Budurin i Vujović smanjili su na 9:5.

Posljednja četvrtina bila je tek potvrda pobjede za Primorje. Vrlić i Paparić pogodili su za 11:5, Nais smanjio golom Kovačevića za 11:6, a konačni rezultat potvrdili su Putt i Augusti.

– Nadahnuta predstava Primorjaša, u trećoj utakmici doigravanja pokazuje se da cjelovita momčad može parirati svima. Nais je riješen, dok je još na rasporedu pred momčadi Igora Hinića povratnika nakon crvenog kartona i pomoćnog trenera Bobana Voštića nezgodna Vojvodina kao i šlag na kraju utakmica protiv prvoplasiranog Solarisa. Dečki mogu sve, kazali su iz kluba.

Regionalna vaterpolo liga / 14. kolo (Liga 6 – 3. kolo)
Primorje EB – Nais 13:6 (3:2 – 2:0 – 4:3 – 4:1)
Sudci: Marko MATIJEVIĆ i Siniša MATIJAŠEVIĆ