NK Orijent – Pobjeda za vrh ljestvice i oproštaj od trenera

FOTO nk-orijent.com

Na kraju rutinski ostvarena pobjeda, a trener Butorović svoju momčad ostavlja na prvom mjestu prvenstvene ljestvice koji će lokalne trećeligaške terene zamijeniti  terenima bogate Saudijske Arabije.

Rijeka – Nogometaši Orijenta nastavljaju s odličnim igrama. Već prije utakmice vijest o odlasku trenera Butorovića postala je službena pa iako je sigurno i na igrače i atmosferu u svlačionici to utjecalo izvedba na terenu bila je besprijekorna. Upravo ono što je i dovelo do ovog pomalo senzacionalnog transfera Butorovića, dobro posloženu igru  i agresivni visoki presing, na svojim plećima osjetili su nogometaši Španskog.  Vedran Gerc  već u 21. minuti zabija za vodstvo od 1-0. Florian Fumić podiže na 2-0 kada se lažnjakom oslobodio gostujćeg obrambenog igrača te rutinirano šalje loptu u mrežu nemoćnog Šostika.  Već 2 minute kasnije, u 32. minuti, Gerc nakon odlične asistencije Vidasa u padu glavom zabija za visokih 3-0. Dvoboj je riješen  u prvom dijelu tako da je momcima s Krimeje ostalo mirno kontrolirati tijek utakmice i možda postići još pokoji zgoditak čemu je najbliži bio Fumić u 70. minuti no gostujući vratar je to spriječio.