Odlična igra i fantastične obrane Čubranića donijele Primorjašima pobjedu na startu regionalne ‘Lige 6’

Ar

Rijeka – Vaterpolski klub Primorje EB dobro je startao u Regionalnoj vaterpolskoj ligi – u 1. kolu „Lige 6“ na domaćem je bazenu nadjačao goste iz Budve rezultatom 10:8.

Domaći vaterpolisti brzo su poveli s 2 gola razlike, a tu su prednost praktički zadržali do kraja utakmice. U prvoj četvrtini zabili su Vrlić i Aksentijević za Primorje, a nakon nekoliko šuteva s jedne i druge strane Danilović zabija filmski gol za 2:1. Ubrzo kapetan Peroš zabija pod kutom od 90 stupnjeva za 3:1.

Početkom druge četvrtine na 5:1 povisili su Aksentijević i Paparić, a istovremeno je na vratima Primorja iznimno raspoloženi Čubranić branio sve protivničke pokušaje. Krajem četvrtine Paparić je svojim drugim pogotkom odmaknuo Primorje na 5 golova ralike, Četković smanjio na 6:2, a Brubnjak u završnici povećao na 7:2, koje je na samom kraju četvrtine sačuva Čubranić još jednom dobrom obranom.

Tijekom treće četvrtine Primorjaši su zadržali visoku prednost, koju su gosti uspjeli smanjiti tek za 1 pogodak razlike – golovi su se izmjenjivali na obje strane; za domaćine su zabijali Tkač i Vrlić, a za goste Ćetković te dvaput Danilović koji je postavio rezultat od 9:5 s kojim se ušlo u zadnju četvrtinu.

Na startu posljednje četvrtine Primorjaši su povećali na 10:5 pogotkom Lovre Paparića, no tada kao da su ostali „bez municije“ pa su do kraja utakmice gosti iz Budve s tri pogotka uspjeli smanjiti konačnu razliku na 2 gola „minusa“, no ne i preokrenuti rezultat.

– Istinska dobra igra i zajedništvo s početka ove sezone pokazalo se i u ovoj utakmici te je donijelo tri boda u nastavku utakmice. Sada nam slijedi Kragujevac za nova tri boda i uspinjanje na ljestvici, poručili su iz kluba.

Primorje EB – Budva BR 10:8 (3:1 – 4:1 – 4:3 – 1:3)