Održan 31. Međunarodni plivački miting “Primorje 2018 – Sv. Vid”: Primorjaši ekipni pobjednici, Vjera Mikić s tri zlata najuspješnija

...ilustracija...

Također, Plivački klub Primorje Croatia osiguranje jučer je predstavio svoja nova stručna pojačanja – plivačicu Sanju Jovanović koja u rujnu preuzima funkciju sportske direktorice, dok se od proljeća kao koordinator trenera u klub vratio Miloš Milošević.

Rijeka – Plivačice i plivači Primorja CO i ove su godine postali ekipni pobjednici 31. izdanja Međunarodnog plivačkog mitinga „Primorje – Sv. Vid 2018“ koji se prošle nedjelje održao na Bazenima Kantrida. U konkurenciji 275 plivačica i plivača iz 10 plivačkih klubova Slovenije i Hrvatske Primorjaši su osvojili ukupno 41 odličje od čega 14 zlata, 14 srebra i 13 bronci.

Kvalitetu isplivanih rezultata dokazale su plivačice Vjera Mikić, Nia Horvat, Ana Bobanović i plivač Filip Branković koji su proglašeni i nagrađeni za najuspješnije plivače i plivačice u A odnosno u C kategoriji. Vjera Mikić je u grupi A (rođeni 2006. godine) osvojila ukupno 1. mjesto, dok je Nia Horvat u grupi C (rođeni 2008.godine) osvojila ukupno 2. mjesto a Ana Bobanović 3. mjesto. Filip Branković ukupno je drugi u kategoriji A (rođeni 2006.g)

U pojedinačnoj konkurenciji A grupe, zlatne medalje osvojili su Vjera Mikić na 50 leptir, 100 slobodno, i 50 slobodno, Filip Branković na 50 prsno i 100 prsno te Noa Androić na 50 i 100 slobodno, u konkurenciji B grupe Sara Žeželj na 50 i 100 leđno, dok su najbolji u grupi C bile Klara Morić na 50 prsno i 50 leptir te Nia Horvat na 50 leđno. Primorje je bilo najbolje i u štafeti 8 x 50 mješovito , za koju su plivali Anja Abramović, Luka Škulj, Gabrijela Bačić, Filip Branković, Vjera Mikić, Niko Žutelija , Dora Vuković i Noa Androić.

Srebrne medalje u grupi A osvojili su Vjera Mikić na 200 mješovito, 100 leptir i 50 leđno, Filip Branković na 50 leđno te Marin Kučić – Mirković na 50 prsno, dok su srebro u B kategoriji osvojili Sara Žeželj na 50 leptir i 100 leptir, Dora Vuković na 100 slobodno te Lana Dangubić na 50 leđno. U C kategoriji trostruko srebro dohvatila je Ana Bobanović na 50 leptir, 50 prsno i 50 leđno dok je Nia Horvat bila druga na 50 slobodno. Štafeta 4 x 50 slobodno u sastavu Marko Jardas, Ana Bobanović, Roko Morić i Nia Horvat do cilja je doplivala kao druga štafeta C kategorije. (2008. i ml)

Treća mjesta A kategorije osvojili su Niko Žutelija na 50 i 100 leptir i 50 prsno, Noa Androić na 50 i 100 leđno, Filip Branković na 50 slobodno, dok je Dora Vuković osvojila trostruku broncu na 50 leptir, 200 mješovito i 100 leptir a Lara Bubalo dvostruku na 100 slobodno i 100 leđno. Pojedinačne osvajačice brončane medalje u C kategoriji postale su Klara Morić na 50 leđno i Ana Bobanović na 50 slobodno. Posljednju broncu za Primorje osvojila je druga štafeta 4 x 50 slobodno u sastavu Leon Vičić, Natalia Gošić, Tin Filipović – Smojver i Klara Morić.

– Čestitamo mješovitoj štafeti trenera i plivača (4 x 50 slobodno) koji su osvojili ukupno 2. mjesto a za koju su plivali plivači Vjera Mikić, Noa Androić, te treneri Željana Knežević i Alan Smajli, a velike čestitke idu i za osvojeno 2. mjesto u štafetama roditelja i plivača za koju su plivali Marko Jardas, tata Zoran Jardas, Leon Vičić i tata Igor Vičić. Čestitke i štafeti u kojoj su plivali Nia Horvat, Ana Bobanović, mama Ivona Horvat i trenerica Ana Ferenčević. Velike čestitke i našim dragim prijateljima – plivačima iz PK Forca koji su svojom pokaznom utrkom na 50 slobodno otvorili plivačko natjecanje i zaslužili dugotrajni pljesak. Miting su otvorili Slaviša Bradić, glavni tajnik Riječkog sportskog saveza te u ime domaćina Andrej Marochini, predsjednik PK Primorje CO, poručili su Primorjaši.

Također, Plivački klub Primorje Croatia osiguranje jučer je predstavio svoja nova stručna pojačanja – od rujna plivačica Sanja Jovanović, osvajačica brojnih medalja na europskim i svjetskim natjecanjima, postaje sportskom direktoricom, dok se od proljeća kao koordinator trenera u klub vratio Miloš Milošević. Novi stručni kadar dio je nastojanja uprave Plivačkog kluba Primorje da vrati staru slavu te da njegovi plivači i plivačice, osvajači brojnih medalja na državnoj razini, ponovno počinju osvajati i međunarodne naslove. Predsjednik kluba Andrej Marochini istaknuo je kako je angažman Sanje Jovanović i Miloša Miloševića dio nastojanja podizanja kvaliteta rada u klubu, odnosno posljedica odluke da se administrativna uprava kluba odvoji od stručnog vođenja plivača i plivačica. Plivački klub izuzetno je aktivan – njegovi plivači osvajači su niza medalja na državnim natjecanjima, a plivačice se često kao ekipa nalaze na tronu kao najbolje u Hrvatskoj. Između ostaloga, njegovi natjecatelji su na Bazenima Kantrida, na dva velika natjecanja, državnom prvenstvu u prosincu 2017. godine te Međunarodnom plivačkom mitingu „Victoria – Primorje“, osvojili 147 medalja, od čega gotovo polovicu zlatnih. Osim 70 natjecatelja, klub čini gotovo 500 djece, polaznika plivačkog vrtića, plivačke škole i plivačkog usavršavanja. Također, već je započeo i prvi ciklus ovogodišnjeg Ljetnog sportskog kampa, namijenjenog svoj djeci koja ljetne praznike žele provesti u sportskom okruženju, upoznajući ne samo plivanje, nego i druge sportove.