PH u sinkroniziranom plivanju – Plivačice Primorje Aqua Marisa osvojila ukupno 5 medalja od čega 2 zlatne

Riječke plivačice osvojile su ukupno 5 medalja; 2 zlatne, 2 srebrne i 1 brončanu te su isto kao i prošle godine najuspješnije na Prvenstvu. Zlatne medalje je osvojila Matea Butorac u kategorijama juniorki i seniorki. Srebrno odličje osvojile su Tea Mustać u kategoriji seniorki te Enea Šebelja u kategoriji mlađih juniorki. Brončano odličje osvojila je Katja Bedić u kategoriji kadetkinja.

Rijeka – Riječki Klub sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris uspješno je započeo novu natjecateljsku sezonu nastupom na Državnom prvenstvu u tehničkim vještinama (popularno zvanih figure) održanom 9. prosinca ove godine. Kup je u organizaciji Hrvatskog saveza sinkroniziranog plivanja održan na Bazenima Kantrida, a priređivač i domaćin bio je Klub sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris iz Rijeke.

Na Kupu je nastupilo 159 plivačica iz 6 hrvatskih klubova iz Rijeke, Siska i Zagreba. Državno prvenstvo u tehničkim vještinama je svake godine uvod u novu sezonu, a od ove sezone, promjenom FINA pravila iz 2017. godine, juniorke se natječu u izvođenju tehničkih elemenata (kao i seniorke).

Riječke plivačice osvojile su ukupno 5 medalja; 2 zlatne, 2 srebrne i 1 brončanu te su isto kao i prošle godine najuspješnije na Prvenstvu. Zlatne medalje je osvojila Matea Butorac u kategorijama juniorki i seniorki. Srebrno odličje osvojile su Tea Mustać u kategoriji seniorki te Enea Šebelja u kategoriji mlađih juniorki. Brončano odličje osvojila je Katja Bedić u kategoriji kadetkinja. U ukupnom poretku klubova drugo su mjesto osvojile plivačice zagrebačkog Medveščaka s osvojenih 5 medalja, dok su medalje osvajale i plivačice Mladosti te Špoljarić sinkro kluba također iz Zagreba.

Najnapetije je bilo u kategoriji mlađih juniorki u kojoj je Primorjašici Enei Šebelji zlato izmaklo za nevjerojatnih 0,0816 bodova, a u starijim kategorijama Primorjašica Matea Butorac postaje sve neuhvatljivija i u ovom trenutku sigurno je broj 1 u hrvatskom sinkro plivanju.

Riječke plivačice su vodile njihove trenerice Valeria Petrachina (juniorke i seniorke), Monica Lazarić (kadetkinje), te Marta Jeličić i Jelena Garabiljević (mlađe juniorke).

Vrhovni sudac natjecanja bila je riječka sutkinja Mia Maček.

Za plivačice Primorje Aqua Marisa nema predaha; odmah nastavljaju s pripremama za Božićnu reviju na temu Ledeno carstvo koja će se na Bazenima Kantrida održati u srijedu, 19. prosinca.

Detaljne rezultate ovog natjecanja možete pronaći na internet stranicama KSP Primorje Aqua Marisa.