Pioniri i kadeti Rijeke pobjedama otvorili HNL sezonu

Pioniri i kadeti Rijeke dvostrukom su pobjedom protiv Međimurja krenuli u novu sezonu HNL-a

Rijeka – Kadeti Rijeke sezonu su otvorili minimalnom pobjedom protiv Međimurja 1:0 u utakmici prvog kola Prve HNL.

Izabranici Mije Dadića tako su stigli do vrijednih bodova u 90 minuta. Naime, kadeti u HNL-u od ove sezone igrat će 2×45 minuta za razliku od 2×40 minuta kako je to bio slučaj do ove sezone. Rijeka je do gola vrijednog tri boda stigla u 36. minuti utakmice kada je mrežu gostiju zatresao Lukas Buić. Bodetić je ubacio iz slobodnog udarca, Buić je dočekao loptu na drugoj vratnici i poentirao. Bijeli su dominirali i u drugom dijelu, najveće prilike su imali Buljanović i Frigan, ali nisu uspjeli poentirati.

Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Međimurje 3:0 u utakmici prvog kola Prve HNL.

Izabranici Zdravka Šimića na početku sezone pokazali su dobar nogomet stvorivši puno prilika kroz utakmicu, te na kraju zasluženo upisavši tri boda. Rijeka je povela u 27. minuti. Žlibanović je izveo korner, prizemnim ubačajem pronašao je Momčilovskog na rubu kaznenog prostora koji je pogodio donji lijevi kut – 1:0. Drugi gol stigao je u 39. minuti. Ponovo je Žlibanović izveo korner, lopta je ispala iz ruku gostujućeg vratara, a Šuke je poentirao – 2:0. Bijeli su do trećeg gola mogli u 42. minuti, Srdoč je srušen u kaznenom prostoru, ali Rijeka je pobjedu potvrdila u 59. minuti. Srdoč je srušen u kaznenom prostoru, a Bradarić je bio siguran s bijele točke – 3:0.