Pioniri i kadeti Rijeke remizirali s vršnjacima Osijeka

Pioniri i kadeti Rijeke i Osijeka protekle su nedjelje odigrali utakmice 5. kola HNL-a u kojima nije bilo pobjednika ni golova

Rijeka – Stariji pioniri Rijeke i Osijeka podijeli su bodove odigravši susret bez pogodaka (0:0) u petom kolu Prve HNL.

Rijeci je pripalo prvo poluvrijeme, Osijeku drugi dio, ali u konačnici najzaslužniji što je bod ostao na Rujevici bio je vratar Karlo Bliznac koji je s nekoliko sjajnih obrana sačuvao mrežu. U završnici su tako obje momčadi mogle do ključnog gola. U 60. minuti nakon ubačaja s lijevog boka, Strmota je ostao sam pred golom Rijeke, ali Bliznac je sjajnom refleksnom reakcijom sačuvao mrežu.Praktički u istoj akciji Ivančan je primio loptu u kaznenom prostoru Rijeke, okrenuo svog čuvara, ali Bliznac je još jednom sjajno reagirao. Na drugoj strani, u 69. minuti, Bilajac je ubacio s lijeve strane, Srdoč je uspio doći do lopte u kaznenom prostoru i pucati iz okreta, ali lopta je otišla pored vratnice. Rijeka je konkretnije krenula u utakmicu, nakon visokog pritiska, već u prvoj minuti stigao je udarac Mikloša s 18 metara. U devetoj minuti zaprijetili su gosti, nakon kornera, lopta je došla do Mažara na rubu kaznenog prostora koji je pokušao iz poluvoleja, ali nije bilo preciznosti. Rijeka je u više navrata stigla pred gol Osijeka, ali gostujući braniči uspijevali su otkloniti sve pokušaje i ubačaje. Na drugoj strani, u prvoj minuti sudačke nadoknade, Barić je ostao sam u lijepoj situaciji na 16 metara, ali udarac nije bio precizan. Na otvaranju drugog dijela pokušaj Mikulice otišao je pored gola, a još opasniji udarac stigao je na drugoj strani kada je Strmota pucao s desne strane kaznenog prostora. U 52. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Ivančan je uspio doći do lopte prije vratara i gurnuti prema golu, ali domaći braniči očistili su opasnost.

Kadeti Rijeke i Osijeka remizirali su 0:0 u utakmici petog kola Prve HNL.

U zanimljivom ogledu, Rijeka i Osijek pružili su čvrstu i borbenu igru, ali na kraju mreže se nisu zatresle. U trećoj minuti Rijeka je imala veliku priliku, ali udarac Trauba otišao je pored gola. Osijek je uzvratio udarcem Mikočića s dvadesetak metara, ali lopta je išla direktno u vratara. Po teškom i vrućem vremenu, igrači su davali svoj maksimum, ali s obje strane nije bilo rješenja u završnici. U 32. minuti vratar Rijeke Frigan sigurno je ulovio jedan prizeman udarac Kuprešaka. Rijeka je blizu gola bila u 37. minuti. Lazar je sjajno izbacio Bodetića na lijevom boku. Uslijedio je precizan ubačaj, a Traub je iz blizine pucao pored gola. Pet minuta kasnije Simčić je sjajno pucao iz okreta, ali vratar Kolić bio je spreman. U nastavku utakmice valja izdvojiti dvije velike prilike Rijeke. U 61. minuti, nakon ubačaja s lijeve strane, branič Osijeka skrenuo je loptu ravno na noge Valjanu. Uslijedio je odličan udarac, ali vratar Osijeka obranio je pokušaj. Dvije minute kasnije Valjan je odigrao za Frigana u kaznenom prostoru, ali umjesto udarca nogometaš Rijeke pokušao je ubaciti i propala je prilika. Najbliže pogotku Rijeka je stigla u 72. minuti. Naime, Valjan je sjajno potegnuo preko živog zida iz slobodnog udarca s 18 metara. Vratar Osijeka dobro se protegnuo i vrškom prstiju skrenuo loptu u gredu. Odbijanac je došao do Simčića, ali udarac glavom otišao je preko grede. U završnici valja istaknuti i lijep potez Sinkovića koji je odnio loptu ispred Ušalja, sjurio se prema golu, ali udarac nije bio precizan.

U sljedećem, 6. kolu HNL-a pionire i kadete Rijeke 21. rujna očekuje gostovanje u Maksimiru protiv Dinama.