Pioniri i kadeti Rijeke uspješniji od vršnjaka iz Šibenka

Pobjedu je potvrdio Zrilić u 75. minuti. Najprije je izborio najstrožu kaznu, a potom ju i sigurno realizirao za 4:2.

Rijeka – Kadeti Rijeke ostvarili su pobjedu 4:2 u posljednjoj prvenstvenoj utakmici Prve HNL. Za dobru atmosferu i slavlje pred nadolazeću “Kvarnersku rivijeru” pobrinuli su se dvostruki strijelci Kurbaša i Zrilić.

Rijeka je sezonu okončala s 47 bodova iz 30 utakmica i trenutno drži peto mjesto, te iščekuje ogled Zagreba koji je pobjedom protiv Intera može preskočiti. Rijeka je bolje otvorila utakmicu i povela već u šestoj minuti. Zrilić se najbolje snašao u šesnaestercu i pogodio za 1:0.

Šibenik je odgovorio u 19. minuti kada je Lokin izmakao pozornosti obrane i izjednačio – 1:1. Nekoliko minuta kasnije (25′) Lokin je poslužio Musića, koji je poslao loptu u mrežu za 1:2.

U drugom dijelu preokret je režirao Ivan Kurbaša. Najprije je u 57. minuti Antanasković ubacio s lijeve strane, a Kurbaša glavom poslao loptu u mrežu za 2:2.

Četiri minute kasnije Kurbaša je zatresao mrežu za svoj drugi pogodak na utakmici kada je, nakon ubačaja, iz blizine nogom pogodio pokraj nemoćnog vratara Đakovića za 3:2.

Stadion Robert Komen
Gledatelja: 40
Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).
Strijelci: 1:0 Zrilić (6′), 1:1 Lokin (19′), 1:2 Musić (25′), 2:2 Kurbaša (57′), 3:2 Kurbaša (61′), 4:2 Zrilić (75′-11m).

RIJEKA: Šušak, Braut, Rupčić, Biškupović (od 66′ Jelić), Hodža (od 51′ Bernobić), Omerović (od 51′ Kurbaša), Zrilić, Putnik, Parmačević (od 41′ Antanasković), Liber, Ajanović (od 77′ Najhart).

ŠIBENIK: Đaković, Gulin, Dražić, Abramović, Vukšić (od 60′ Žura), Perić (od 41′ Žilić), Lokin, Bujas, Musić (od 77′ Pandža), Stojak (od 57′ Radomirović), Grdić.

Pioniri Rijeke pobijedili su Šibenik 1:0 u susretu posljednjeg kola prvenstva Prve HNL. Utakmicu je odlučio Leo Burul i pioniri su ovom pobjedom potvrdili šesto mjesto.

U 41. minuti Burul je vidio da je vratar Benat malo izašao sa gola i s osamnaest metara pospremio loptu pod prečku za 1:0 i pobjedu Rijeke. U 45. minuti Lača je potegnuo s preko dvadeset i pet metara, ali greda je spriječila izjednačenje. Od samog početka Rijeka je vodila igru i tražila pogodak, ali nije uspjela stvoriti izgledniju priliku.

Riječki nogometaši uglavnom su pokušavali iznenaditi vratara Benata udarcima s ruba šesnaesterca. Šibenik je pak zaprijetio pred kraj prvog dijela kada je Rak izašao sam pred Božičkovića, ali je pucao malo pokraj gola.

Sudac: Marko Linić (Rijeka).
Strijelac: 1:0 Burul (41′).

RIJEKA: Božičković, Ban (od 54′ Zuliani), Znamenaček, Milanović, Kovačević, Burul, Simčić (od 62′ Babić), Golemac (od 65′ Mitrović),  Valjan, M. Frigan (od 36′ Dundović), Franković.

ŠIBENIK: Benat, Bagavac (od 55′ Arambašić), Rakić, Rak, Džaja, Huljev, Dujmić (od 44′ Jelić), Shatri (od 10′ Pešić), Galić Alviž (od 44′ Zoričić), Laća, Bolanča (od 48′ Petrović).