Pioniri Rijeke uvjerljivo svladali Domžale i osvojili 48. memorijalni turnir “Petar Radaković”

Rijeka je u finalu sjajnim nastupom uvjerljivo svladala Domžale 7:0 i već u ranoj fazi utakmice osiguravši da će trofej ostati u Rijeci.

Rijeka – Stariji pioniri Rijeke pobjednici su 48. izdanja Memorijalnog turnira Petar Radaković. Rijeka je u finalu sjajnim nastupom uvjerljivo svladala Domžale 7:0 i već u ranoj fazi utakmice osiguravši da će trofej ostati u Rijeci. U utakmici za treće mjesto Lokomotiva je svladala Rudar 9:0.

Rijeka je već na otvaranju utakmice u petoj minuti stigla do vodstva. Rajić je odnio jednu loptu na rubu kaznenog prostora i ubacio, a Srdoč je ugurao loptu u gol – 1:0.

Samo minutu kasnije Bradarić je ubacio, odbijanac je došao do Pučića koji je preciznim udarcem udvostručio prednost Rijeke – 2:0.

Prije trećeg pogotka još jedna odlična akcija Rijeke, Srdoč je pobjegao po desnoj strani, umjesto ubačaja sjajno je zaobišao vratara Uraniča, ali branič Domžala izbio je loptu s crte.

I onda u 15. minuti novi gol za domaćina, Rajić je ponovo ubacio s lijeve strane, a Berisha glavom pogodio za 3:0.

Već tada bilo je jasno da će trofej ostati u Rijeci, Domžale su priliku za povratak propustile u 16. minuti kada je Bandur lijepo prošao kroz obranu Rijeke i izbio sam pred gol, ali udarac je otišao pored vratnice.

Rijeka svoje prilike nije propuštala, u 19. minuti Rajić je još jednom ubacio, Berisha je bio brži od vratara i vrhom kopačke gurnuo loptu u mrežu – 4:0.

Peti gol stigao je u 21. minuti i bila je to najljepša akcija na utakmici. Srdoč je sjajno “slomio” dvojicu braniča na desnoj strani kaznenog prostora i odigrao za Pučića, koji se pak sjajnom minijaturom riješio pratnje dvojice igrača Domžala i sigurno pogodio – 5:0.

Točka na “i” stigla je u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Pučić je srušen u kaznenom prostoru, a Baraba je bio siguran s bijele točke – 6:0.

Rijeka je u nastavku spustila nogu s gasa, a jedini gol stigao je u 38. minuti. Žlibanović je ubacio iz slobodnog udarca, a Šuke je glavom potvrdio uvjerljivu pobjedu i slavlje Rijeke – 7:0.

U Rijeku su na kraju otišle i dvije pojedinačne nagrade, Marat Žlibanović proglašen je najboljim igračem, a Ronald Berisha bio je najbolji strijelac turnira (pet golova).

Rijeka – Domžale 7:0

Stadion Robert Komen. Gledatelja: 100. Sudac: Luka Mravić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Srdoč (5′), 2:0 Pučić (6′), 3:0 Berisha (14′), 4:0 Berisha (19′), 5:0 Pučić (21′), 6:0 Baraba (30′-11m), 7:0 Šuke (38′).

RIJEKA: Mišković (od 38′ Blizanc), Rajić (od 38′ Jakovčić), Živanović, Mikulica, Berisha, Pučić (od 38′ Momčilovski), Žlibanović, Šuke, Srdoč (od 28′ Bogolin), Bradarić (od 38′ Kumar), Baraba (od 31′ Jurešić).

DOMŽALE: Uranič (od 31′ Krnc), Prskalo (od 48′ Pivk), Varšić, Stojnić (od 13′ Pogačnik), Bahor, Krebs Rajter, Javorič, Bandur (od 31′ Mišvelj), Brvar, Hrček (od 42′ Svetlin), Žiga.