Pobjedom protiv Gorice rukometaši Zameta osigurali nova dva boda

Ovom pobjedom Zamet je i matematički osigurao ostanak u Premijer ligi, a u predzadnjem 9. kolu pred igračima RK Zamet je gostujuća utakmica protiv Sesveta koja će se igrati 26. svibnja.

Rijeka – Neizvjesna i zanimljiva utakmica odigrala se prošle subote u Centru Zamet gdje su rukometaši RK Zamet u 8. kolu Lige za ostanak dočekali RK Goricu s kojom su na prvenstvenoj tablici bili bodovno izjednačeni. Rezultatom 37:32 Zamet je odnio pobjedu te tako osigurao nova dva boda i drugo mjesto u ukupnom poretku.

Utakmica je započela vrlo neizvjesno, a od desete minute RK Gorica vodi s 3 pogotka razlike da bi u 17. minuti pogotkom Ivana Laljeka pristigla na čak +8 razlike. Ipak, Zamet je od 18. minute krenuo agresivnije te odličnom igrom Patrika Martinovića, Matije Golika i Damira Vučka nakon tri uzastopna pogotka, zaredao još šest i tako uspio izjednačiti na 19:19.

Početkom drugog poluvremena ponovila se nepredvidljiva situacija iz prvog, uz česta izjednačavanja, a nakon što je Gorica povela sa +2, Zamet je ponovno krenuo odlučno te od 48. minute pa sve do kraja nije dopuštao Gorici izjednačenje i prelazak u vodstvo. Zamet je završnicu utakmice začinio s četiri uzastopna pogotka za konačnih 37:32.

Kod Zameta su se istaknuli Matija Golik s 10 pogodaka te Patrik Martinović s 8, dok je kod ekipe Gorice Davor Ćavar postigao 9 pogodaka, a Ivan Laljek 8.