Prekinut post od šest utakmica bez “troboda”: Rijeka pobijedila Inter pogocima Antonija Čolaka

S igračem manje, Rijeka je uspjela povećati i održati prednost…

Rijeka – Novi trener NK Rijeka Igor Bišćan svoju je avanturu na riječkoj klupi započeo gostujućom pobjedom protiv Intera iz Zaprešića. Rijeka je prekinula niz od šest prvenstvenih utakmica bez pobjede upisavši vrijedna tri boda u Zaprešiću.

Rijeka se nametnula na otvaranju utakmice, nekoliko prodora i opasnih ubačaj s desne strane najavili su 13. minuti. Čolak je primio loptu na 18 metara, uspio se okrenuti i uputiti udarac koji je okrznuo nekog u bloku Intera i završio u mreži – 0:1.

Rijeka je mogla ubrzo riješiti pitanje pobjednika, u 15. minuti Heber je ušao u kazneni prostor i odigrao za Čolaka koji je uspio pucati, ali njegov udarac je blokiran.

Samo tri minute kasnije, Čolak je sjajno prošao u kazneni prostor, ali udarac je otišao iznad grede. Čolak je mogao proigrati i samog Pavičića, ali odlučio se na udarac.

Rijeka je bez problema kontrolirala utakmicu, a onda se u završnici prvog dijela to okrenulo. Stjepan Lončar je unutar šest minuta (30′, 36′) zaradio dva žuta kartona i bijeli su na travnjaku ostali s igračem manje.

Inter je tek tada krenuo s pritiskom kojega je zamalo iskoristio u prvoj minuti sudačke nadoknade. Bosec je pobjegao po desnoj strani i ubacio. Escoval je kratko odbio, lopta je došla do Vuka koji u sjajnoj prilici nije dobro zahvatio loptu.

Inter je u nastavku krenuo pritiskati, ali posjed nije donio prilike. Mamutov udarac nakon kornera otišao je preko grede, a udarac Andrića u 61. minuti prošao je uz vratnicu.

I onda je stigao drugi gol. Rijeka je izvela brzu kontru, Pavičić je pobjegao obrani Intera, ali umjesto udarca odigrao za Čolaka koji je zatresao praznu mrežu – 0:2!

U 72. minuti, nakon kornera domaćina, Šimunec je bio najviši u skoku, ali Pavelić je izbio loptu s crte. Četiri minute kasnije Pavičić je lijepo gurnuo u prostor za Hebera, koji je pucao malo s lijeve strane, ali vratar Intera je, uz manje poteškoće, uhvatio loptu.

Inter je ponovo zaprijetio u 78. minuti. Velika prilika za Inter. Solomon se sjajno okrenuo u kaznenom prostoru i otvorio si prostor za udarac, ali lopta je prošla uz vratnicu.

Domaćin je brojčanu prednost naplatio u 84. minuti. Nakon jednog prekida i povratne, zaspala je obrana Rijeke, lopta je došla do Solomna koji je poentirao (1:2).