Primorje EB na teškom gostovanju kod Radničkog u Kragujevcu izvuklo ‘pola plijena’

Arhiva Torpedo media

U drugom kolu novokomponirane Lige 6 pretendenti za naslov prvaka A2 Regionalne vaterpolo lige podijelili su bodove.

Kragujevac – Primorje Erste bank nije uspjelo uzeti „puni plijen“ na gostovanju kod Radničkog u Kragujevcu, ali nije ostalo niti „praznih ruku“ – s po 10 golova u svakoj mreži, pošten rezultat na kraju vaterpolske utakmice bio je podjela bodova.

– Solaris i Budva remizirali su na Crnici, a nakon skoro sat vremena i trideset minuta igre na SC Park u Kragujevcu naši Primorjaši odigrali su 10:10 s Radničkim. Nakon neizvjesne utakmice koja je na kraju završila podjelom bodova, za sada nastavljamo dalje iščekuje nas utakmica protiv Naisa na Kantridi 23. veljače, kazali su iz Primorja.

Domaćini su krenuli žustro, a Primorje je bilo bez pogotka u prvoj četvrtini, koju je Radnički završio rezultatom 2:0. Već početkom druge četvrtine povisili su na 3:0, a u idućem napadu Paparić je zabio za 3:1. Do kraja četvrtine igralo se „gol za gol“, da bi u konačnici prednost Radničkog ponovo ostala dva pogotka razlike.

Treća četvrtina bila je „preslika“ druge, jer u startu je Radnički poveo s tri razlike. No, Primorjaši su ipak uspjeli „stisnuti“ i smanjiti do 6:5 nakon pogodaka Tkača i Putta. Radnički se s dva pogotka opet „odlijepio“ na „plus 3“, da bi do kraja na dva pogotka „minusa“ za goste smanjio Aksentijević.

Posljednju četvrtinu prvi su do lopte stigli Primorjaši, a Tkač je smanjio na 9:8, da bi uskoro i Car pogodio izjednačenje na 9:9. Domaćini su nešto prije kraja poveli s 10:9, no utakmicu zaključuje prvijenac u utakmici kapetana Peroša za 10:10.

KGW Radnički – Primorje EB 10:10 (2:0 – 3:3 – 4:4 – 1:3)

Regionalna vaterpolo liga, 13. kolo (Liga 6 – 2. kolo)