Primorje na startu regionalne lige poraženo od Radničkog nakon dramatične završnice

Dvoboj je odlučio nesmotren i nesportski potez Mislava Vrlića koji je preko vode udario protivničkog igrača za što je 2 minute prije kraja utakmice dobio isključenje bez prava zamjene i dosuđeni peterac za protivničku momčad.

Rijeka – Vaterpolisti Primorja debi u A2 regionalnoj ligi neće pamtiti po dobrome. Ogled prvog kola odigran na Kantridi pred 200 gledatelja nakon dramatične završnice otišao je na stranu gostiju iz Kragujevca. Ustvari, dvoboj je odlučio nesmotren i nesportski potez Mislava Vrlića koji je preko vode udario protivničkog igrača za što je 2 minute prije kraja utakmice dobio isključenje bez prava zamjene i dosuđeni peterac za protivničku momčad. U tim trenucima Primorje je vodilo 9:8, no nakon realiziranog peterca te igranja do kraja utakmice s igračem manje, minutu i 20 sekundi prije kraja Dino Guillaume postiže svoj četvrti zgoditak za vodstvo svoje momčadi i konačni rezultat i pobjedu od 10:9.

I jedna i druga momčad ušle su pomalo uspavane u ovaj susret te je prvi pogodak za Primorje postigao Maroš Tkač snažnim udarcem s 5 metara kroz glavu nemoćnog Dobožanova.  Prednost domaćina već u idućem napadu anulira Ganić udarcem s vanjske pozicije, a na prvi odmor Primorje ipak odlazi s minimalnom prednošću pogotkom Aksentijevića nakon odigrane akcije s igračem više.

U drugoj četvrtini podiže se tempo u bazenu. Primorjaši podižu prednost pogotkom Rakovca te imaju još nekoliko dobrih situacija za odlazak na tri zaveslaja prednosti. Na žalost Timothy Putt vraća gostujuću momčad u igru svojom nesmotrenošću budući da nakon isključenja nije izašao iz igre te dira loptu čime automatski radi peterac kojeg realizira Guillaume. Nakon toga, gosti su se ohrabrili  te pogocima Tomaševića i ponovno Guillaumea prelaze u vodstvo, a pogodak Peroša krajem četvrtine omogućio je odlazak na veliki odmor s poravnatim rezultatom, 4:4.

Početkom treće četvrtine, Vrlić iz kontre poentira za ponovno vodstvo svoje momčadi koje povećava jakim udarcem Tkač. Nakon isključenja Đorđevića i time-outa trenera Hinića iz lijepe akcije s druge stative na asistenciju Peroša, Vrlić zabija za visokih 7:4. Iako je u tim trenucima izgledalo da su konsolidirali svoje redove i postigli optimalnu igru za postizanje pobjede, uporni gosti do kraja četvrtine smanjuju svoj zaostatak golovima Ganića i Vasića.

Ulazak u posljednju dionicu utakmice djelovao je obećavajuće budući da je Aksentijević podigao vodstvo svoje momčadi realizacijom peterca na 8:6 no igra se gol za gol tako da Gusarov iz igrača više zabija za 8:7 već u idućem napadu. 3 minute i 50 sekundi do kraja Aksentijević realizira igrača više te Primorje ponovno dolazi do vodstva od 9:7 i činilo se da je premijerna pobjeda nadohvat ruke, sa čime se ipak protivnički igrači nisu složili te najprije pogotkom Radovnlije te potom već opisanom asistencijom Vrlića i ludom završnicom odnose puni plijen s Kantride.

Vaterpolisti Primorja sada nemaju previše vremena za analize i odmor budući da već  20. listopada gostuju u Budvi protiv istoimenog domaćina visokih ambicija.

1. kolo A2 regionalne lige: Primorje EB: Radnički 9:10 (2:1, 2:3,3:2, 2:4)