Riječka karatistica Laura Lisac osvojila broncu!

Ilustracija

U kategoriji kadetkinja iznad 54 kilograma, Lisac je u drugoj borbi izgubila od Grkinje Konstantine Chrysopoulou koja se probila do samog finala, ali je riječka sportašica kroz repasaž uspjela stići do medalje.

Santiago/Rijeka – Laura Lisac, perspektivna riječka karatistica osvojila je brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu koje se trenutačno održava u Santiagu, Čile. U kategoriji kadetkinja iznad 54 kilograma, Lisac je u drugoj borbi izgubila od Grkinje Konstantine Chrysopoulou koja se probila do samog finala, ali je riječka sportašica kroz repasaž uspjela stići do medalje.

U pet borbi nanizala je četiri pobjede, svladavši Finkinju Enni Lydman 3:1, Amy Lopez iz Ekvadora 3:0, Alinu Altinabaevu iz Kandade 2:0 te uvjerljivo, sa čak 5:0 u izravnoj borbi za medaju pobjedivši Veneru Zhaxybayevu iz Kazakhstana. Iako je udruga Koga briga bila voljna pomoći Lauri da ode u Čile, obitelj se zahvalila na pomoći, jer su se prijatelji, zatim familija te brojni mali ljudi velikog srca skupili potreban iznos, a veliku podršku dalo je Društvo Multiple skleroze iz Rijeke.