Riječki velemajstor Marin Bosiočić drugim mjestom na “Turniru mira” u Zagrebu došao na prag ulaska u top 100 igrača svijeta

Izvrsnom igrom tijekom cijelog turnira odlično 2. mjesto sa 7/11 bodova osvojio je riječki velemajstor Marin Bosiočić član Šahovskog kluba Rijeka i aktualni državni prvak.

Zagreb – Pod pokroviteljstvom Grada Zagreba i uz podršku Europske šahovske unije u Hotelu Palace u Zagrebu je od 19. do 30. studenog održan Turnir mira. Najjači turnir u Hrvatskoj prosječnog Elo rejtinga od 2623 i vrlo visoke 16. kategorije završen je pobjedom Ukrajinskog velemajstora Vassily Ivančuka (45. igrača svijeta).

Marinov uspjeh puno je veći ako se zna da je prije turnira bio rangiran kao tek osmi u konkurenciji 12. igrača, od čega čak 7 iz kruga TOP 100 igrača svijeta. Osvojio je novih 20 Elo bodova i sada je s 2643 boda vrlo blizu ulaska u povlašteni klub TOP 100 igrača svijeta.

Za ulazak među TOP 100 i probijanja granice od 2650 Elo bodova Marinu nedostaje još samo 7 bodova!