Rijeka do vrha napunila mrežu Triglava iz Kranja – Čolak zabio hat trick za 36 minuta

Strijelci za bijele u golijadi protiv Kranja bili su Čolak (tri gola), Murić, Iglesias, Acosty i Puljić

Umag – Nogometaši Rijeke pobijedili su Triglav iz Kranja (7:0), slovenskog prvoligaša, u posljednjoj utakmici na pripremama u Umagu.

Bijeli su od prve minute demonstrirali kvalitetu i nadigrali slovenskog prvoligaša kroz svih devedeset minuta.

Rijeka je dominirala u prvom poluvremenu. Odličnu utakmicu najavio je Pavičić udarcem sa 16 metara u četvrtoj minuti.

Dvije minute kasnije pokušaj Murića iz slobodnog udarca s dvadeset metara otišao je preko grede. U osmoj minuti raspoloženi Murić je nakon prodora gurnuo jednu loptu, Pavičić ju je odlično propustio, a natrčao je Gorgon čiji udarac nije bio precizan.

Rijeka je blizu gola bila i u 12. minuti, Pavičić je odlično ubacio iz slobodnog udarca, Escoval je bio najviši, ali pokušaj glavom otišao je pored gola.

Bijeli su bolju igru naplatiti u 14. minuti. Murić je ponovo bio u završnici, njegov udarac obranio je vratar Triglava, ali Čolak je bio na mjestu i pospremio odbijanac – 1:0.

Bio je to trenutak nakon kojeg se Rijeka u potpunosti nametnula.

U 16. minuti Murić se prošetao rubom kaznenog prostora pored obrane Triglava i poentirao – 2:0.

Triglav nije uspijevao zaprijetiti, treći gol Rijeke stigao je u 26. minuti. Tomečak je odlično ubacio, Čolak je bio brži od čuvara i glavom poentirao.

Antonio Čolak hat-trick je kompletirao u 36. minuti. Murić je prenio jednu loptu, Čolak se oslobodio na rubu kaznenog prostora i poentirao – 4:0.

Ni izmjene u poluvremenu nisu otupile riječku oštricu. U 50. minuti uslijedila je lijepa akcija. Raspopović je odigrao za Puljića koji je kratko ostavio za Halilovića. Uslijedila je precizna lopta za Iglesiasa koji je izbio sam pred gol Triglava – 5:0.

Šesti gol stigao je u 65. minuti. Iglesias je dugom loptom pronašao Lončara koji ju je spustio za Acostyja. Napadač Rijeke varkom se riješio pratnje čuvara i pospremio loptu pod prečku – 6:0.

Rijeka je do kraja utakmica imala još nekoliko odličnih prilika, a točku na “i” stavila je u 83. minuti. Halilović je ubacio iz kornera, a Puljić skrenuo loptu u mrežu – 7:0.