Rijeka pobijedila Brinje iz Grosuplja u trening utakmici

Slovenski trećeligaš predstavio se u dobrom izdanju. Osim što je dugo vremena odolijevao riječkim napadima, Brinje je uspjelo čak i povesti.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Brinje iz Grosuplja (6:1) u trening utakmici odigranoj na pomoćnom igralištu u kampu HNK Rijeka. Slovenski trećeligaš predstavio se u dobrom izdanju. Osim što je dugo vremena odolijevao riječkim napadima, Brinje je uspjelo čak i povesti. Rijeka je na otvaranju pritiskala, ali bez izrazitih prilika, da bi gosti iskoristili jedan trenutak nepažnje u 23. minuti. Potočar je pobjegao obrani Rijeke i mirno matirao Prskala – 0:1.

Rijeka se ipak brzo vratila u igru. Kvržić se beskompromisnim pristupom izborio za loptu na desnoj strani, ušao u kazneni prostor i pronašao Čolaka – 1:1. Rijeka je nastavila pritiskati, a u 31. minuti sjajnim golom Josip Mitrović donio je prednost Rijeci. Mitrović je primio jedan ubačaj i sjajno, iz okreta, poentirao udarcem lijevom nogom – 2:1. Pet minuta kasnije već je bilo 3:1, Puljić je izveo korner, a Escoval je bio najviši poslavši loptu uz vratnicu.

Do kraja prvog dijela Rijeka je stigla i do četvrtog gola, Puljić je izveo korner u 41. minuti, a Čolak je ovoga puta bio najviši – 4:1. Brinje je vrlo brzo moglo uzvratiti, Escoval se spetljao i izgubio loptu, Potočar je pobjegao u kontru, ali nije najbolje pucao i Prskalo je bio spreman. U nastavku utakmice Rijeka je još dvaput pronašla put do mreže Brinja, a oba gola postigli su riječki juniori. U 48. minuti Pavelić je odigrao za Grahovca koji je ubacio, a Bušnje je poentirao – 5:1. Konačnih 6:1 postavio je Hrvoje Smolčić u 66. minuti lijepo pogodivši suprotni kut.