Rijeka pobijedila Kraljevicu na nogometnoj fešti u Oštrom

U redovima Rijeke u prvom dijelu golove su pravilno rasporedili Filip Dangubić, Petar Mamić i Matic Črnic.

Kraljevica – Nogometaši Rijeke pobijedili su Kraljevicu u pripremnoj utakmici odigranoj na igralištu koje nosi ime Milan Ružić Minta, legende riječkog prvoligaša.  Nogometna fešta u Kraljevici očekivano je završila pobjedom bijelih, a u početnoj postavi bilo je niz novih imena.

U 10. minuti Dangubić je osvojio loptu, uslijedio je brz prijenos, Raspopović je u završnici lijepo ubacio. Dangubić je primio loptu i lijepo pogodio suportan kut.

Uslijedila su dva pogotka Petra Mamića, prvi nakon asistencije Dangubića (15′), te drugi u 21. minuti kada je lijepo pogodio suprotni kut. U 25. minuti Bojinov lijepo je odigrao za Dangubića koji je još jednom bio siguran – 0:4.

U završnici prvog dijela u prvi plan je iskočio Matic Črnic s dva gola, pogotkom s ruba kaznenog prostora (41′) i prekrasnim udarcem u rašlje s 15 metara u 45. minuti.

U drugom dijelu Matjaž Kek izmijenio je cijeli sastav, Rijeka je nastavila u jakom ritmom čemu svjedoči četiri pogotka u 15 minuta drugog dijela.

Dva puta je precizan bio Čolak, jednom je lijepo pogodio Lončar, dok se Heber u 59. minuti dobro snašao pred golom Kraljevice i refleksnom reakcijom spremio loptu u mrežu (0:10).

Najveći pljesak u drugom dijelu zaradio je vratar Kraljevice Mauro Šimić, koji je u 76. minuti sjajnom reakcijom zaustavio topovski udarac Puljića s 25 metara.

U 82. minuti Antonio Čolak je još jednom zatresao mrežu upisavši hat-trick (0:11).

Kraljevica – Rijeka 0:11 (0:6)
Igralište Milan Minta Ružić
Gledatelja: 350. Sudac: Marko Linić.

Strijelci: 0:1 Dangubić (10′), 0:2 Mamić (15′), 0:3 Mamić (21′), 0:4 Dangubić (25′), 0:5 Črnic (41′), 0:6 Črnic (45′), 0:7 Lončar (46′), 0:8 Čolak (50′), 0:9 Čolak (57′), 0:10 Heber (59′), 0:11 Čolak (82′).

KRALJEVICA: Bilen (od 60′ Šimić), Poljičanin, Šegota (od 50′ Crnković), Marušić, Maretić (od 57′ Sotošek), Marinović, Rubčić (od 72′ Stanković), Burić (od 66′ Kocijan), Tarle, Devčić (od 66′ Kurelić), Leoni (od 54′ Znamenaček).

RIJEKA: Nevistić (od 46′ Pandur), Raspopović (od 46′ Pavelić), Punčec (od 46′ Escoval), Župarić (od 46′ Capan), Mamić (od 46′ Zuta), Pavičić (od 46′ Čanađija), Grahovac (od 46′ Lončar), Dangubić (od 46′ Puljić), Mitrović (od 46′ Acosty), Črnic (od 46′ Heber), Bojinov (od 46′ Čolak).