Rukometaši Zameta nadigrali Poreč i pobijedili s devet pogodaka prednosti

Novi trener Zameta, Drago Žiljak imao je razloga za zadovoljstvo s obzirom na pruženu igru svojih igrača i važnu pobjedu rezultatom 31:22.

Rijeka – U 13. kolu Premijer lige, Zamet je ostvario pobjedu protiv ekipe Poreča koja se cijeli prvi dio prvenstva nalazila na diobi prvog mjesta prvenstvene tablice.

Novi trener Zameta, Drago Žiljak imao je razloga za zadovoljstvo s obzirom na pruženu igru svojih igrača i važnu pobjedu rezultatom 31:22. Do 14. minute niti jedna ekipa nije imala više od pogotka prednosti uz tri vodstva gostujuće ekipe. U 15. min uz dva vezana pogotka Zameta i to Golika i Martinovića Zamet dolazi do dva pogotka prednosti. Do kraja poluvremena uz veoma raspoloženog Golika koji je do kraja susrete sakupio čak 10 pogodaka uz samo jedan promašaj, Zamet povećava prednost i na odmor se odlazi rezultatom 18:10. U drugom dijelu uz dva uzastopna pogotka Vučka i jednog Njegovana Zamet dolazi do najveće prednosti 22:12. Do kraja susreta priliku da zaigraju su dobili i svi igrači s klupe .

Da fešta bude potpuna pobrinuli su se Zametski zvončari koji su bodreni pljeskom s tribina uživali u pobjedi Zamećana.

– Čestitam igračima na pruženoj igri i pobjedi i zaista su zaslužili ova dva boda. Zadovoljan sam jer su igrači ispunili sve ono što smo dogovorili prije utakmice i na kraju je presudila naša velika želja koja nas je dovela do visoke pobjede protiv jake ekipe Poreča, kazao je Drago Žiljak, trener RK Zamet.

Pred rukometašima Zameta je gostujuća utakmica protiv ekipe Sesveta.

ZAMET: Vučko 6, Jeličić 1, M. Mozetič, J. Mozetič, Grgurević, Martinović 4, Njegovan 2, Dunato 1, Kružić 2, Sorić, Načinović, Starčević 3, Lučin, Majić 2, Golik 10 (6).

POREČ: Gavranović, Miličević 2, Mataija, Medved, Thoss 4, Štifanić, Perić 1, Car, Mofardin 2, Petrov, Popović, Žagar, Filipović 4, Rađaković 5 (5), Pribetić 4.

Isključenja: Zamet 8, Poreč 6 minuta. Sedmerci: Zamet 6 (6), Poreč 7 (5).